اکسپلور اینستاگرام چیست، چگونه پست را وارد explore کنیم؟

اکسپلور اینستاگرام چیست، چگونه پست را وارد explore کنیم؟

 

اکسپلور در اینستاگرام چیست و چگونه می ‌تواند باعث مورد بازدید قرار گرفتن پیج شود؟ آیا حضور در اکسپلور برای پیج کسب‌ و کاری مفید است؟ بیشتر کسب‌ و کارهای نوپا در آغاز کار خود به دلیل های متفاوتی مثل کمبود بودجه و عدم توانایی برای تبلیغ مناسب و… با نا امیدی همراه می شوند، اما روش های بسیاری برای استفاده از تبلیغات رایگان وجود دارد که با به کارگیری آن ها می توانید وارد اکسپلور اینستاگرام شوید.

 

اکسپلورر اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام در پایین صفحه به شکل ذره بین قرار دارد که تعداد بسیاری عکس، ویدیو، ریلز و … را نمایش می ‌دهد. در واقع اکسپلورر پست‌ هایی که عمومی هستند را مورد بازدید قرار می ‌دهد، بنابراین اگر می ‌خواهید وارد اکسپلور اینستاگرام شوید باید پیج شما خصوصی نباشد.

از طرفی می توان گفت اکسپلورر جایی برای نمایش دادن پیج هایی است که دیگران آن را مورد پسند قرار داده اند یعنی نقطه مقابل صفحه اینستاگرام معرفی می شود، چرا که صفحه اصلی تنها پیج هایی را نشان می دهد که کاربر آن ها را فالور کرده باشد.

یکی از الگوریتم های اینستاگرام به نام یادگیری ماشین، علایق کاربر را بررسی کرده و پیچ‌ هایی شبیه با پیچ ‌هایی مورد پسند قرار داده در تب اکسپلور به وی نشان می دهد.

 

نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام

افرادی که در بستر اینستاگرام کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند به این موضوع واقف هستند به بخش اکسپلور راه پیدا کنند می توانند کاربران بیشتری را به پیج خود جذب کنند، بنابراین دیگران هم با برند آن ها آشنا خواهند شد. برای راهی شدن به اکسپلور اینستاگرام ترفندهایی وجود دارد که در ادامه بازگو خواهیم کرد.

 

شناسایی مخاطبان هدف

شما بعد از شناسایی مخاطبان می توانید در مورد نیازهای آن ‌ها محتوا تولید کنید، البته  تولید محتوایی که باعث شود کاربران با پست شما ارتباط بیشتری برقرار کنند کار راحتی نیست در نتیجه باید بررسی کنید که فالوورهای شما بیشتر با چه نوع پست هایی تعامل دارند.

 

تشویق مخاطب به تعامل

با ایجاد محتوای مورد نیاز کاربران و برقراری رابطه ای هدفمند می توانید از فالوورها بخواهید که به لایک کردن استوری و پست های شما بپردازند، در نهایت اگر محتواهای شما خلاق باشد آن ها را اشتراک گذاری می کنند.

جواب دادن به کامنت ها از دیگر راه های تعامل با مخاطبان می باشد که می توانید آن ها را به چالش  دعوت کنید.

 

در زمان مناسب محتوا تولید کنید

یکی از مهم ‌ترین نکته‌ ای که باعث حضور شما در اکسپلور اینستاگرام می ‌شود، بیشتر شدن بازدید و پست و استوری می ‌باشد. برای انجام این کار باید به ‌عنوان ادمین پیچ بررسی کنید که فالوورهای شما بیشتر در چه ساعاتی آنلاین هستند تا در زمان مناسبی پست و استوری را آپلود کنید.

انتخاب بهترین زمان برای انتشار پست با توجه به مکان، صنعت و مخاطب شما متفاوت است، بنابراین باید رفتار مخاطبان را مورد بررسی قرار دهید تا بدانید در چه زمان هایی بیشتر آنلاین هستند.

 

تولید پست و ویدیو آی جی تی ‌وی جذاب

بیشتر کاربران به عکس‌ ها و کلیپ‌ های جذاب علاقه ‌مند هستند و آن‌ ها را دنبال می ‌کنند، با تهیه محتوای مورد پسند کاربر قدمی برای حضور در اکسپلور اینستاگرام برداشته‌ اید.

 

استفاده از  insight در اینستاگرام

با استفاده از دیتا‌های موجود در این قسمت می‌ توانید صفحه خود را تجزیه ‌و تحلیل کنید و به بررسی میزان بازدیدهای پیج اینستاگرامی خود بپردازید تا با داشتن عملکرد بهتر پست های خود را وارد اکسپلورر کنید.

 

توجه به فعالیت فالوورها

این ‌مورد که فالوینگ‌ های شما چه نوع پیج هایی را فالو و به چه پست‌ هایی علاقه نشان می ‌دهند از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتوانید بر آن اساس محتواهایی ارزشمند را خلق کنید.

 

فواید حضور در اکسپلور اینستاگرام

شاید برای شما این سوال پیش ‌آمده باشد که ورود در اکسپلور اینستاگرام چه مزایایی دارد و چرا باید پیچ ‌های کسب ‌و کار سعی داشته باشند که در اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشند؟ که دلایل آن در ادامه ذکر شده است.

 

جذب فالوور واقعی و فعال

اگر در اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشید قطعا پست ‌های شما برای کاربران بیشتری نمایش داده می شود، به ‌خاطر همین کسانی که به محتوای پیج شما علاقه دارند شما را فالو می ‌کنند.

 

افزایش تعامل با فالوورها

میزان ارتباط با مخاطبان جز مهم‌ ترین عوامل برای کسب‌ و کار محسوب می‌ شود چرا که دلیل بر وارد شدن پست های به اکسپلور است، در نهایت با انجام این کار اینگیجمنت اینستاگرام شما بالا می رود.

 

افزایش اثرگذاری کال تو اکشن

اگر شما در پست‌ های خود کاری را از مخاطبان درخواست کنید، با حضور در اکسپلور اینستاگرام کاربران بیشتری به خواسته شما واکنش نشان می ‌دهند. به ‌این ‌ترتیب نرخ تبدیل پیج شما افزایش پیدا می ‌کند که فروش بیشتری را به همراه دارد.

 

آگاهی از برند

قاعدتاً اگر در اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشید پیج شما توسط کاربران بیشتری مشاهده می ‌شود، حتی اگر فالوورهای جدید شما را فالو نکنند، برند شما را در ذهن حک خواهند کرد.

 

درآمد و فروش بیشتر

اگر افراد بیشتری شما را فالو کنند و پست ‌های شما را ببیند باعث ورود پست های شما به اکسپلور می شود که در نهایت با درآمد بیشتری رو به رو خواهید بود.

 

آیا می‌ توان اکسپلور اینستاگرام را با توجه به سلیقه خود تغییر داد؟

اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی که به کار می ‌برد به علایق کاربران آگاه خواهد شد و بر اساس سلیقه آنها اکسپلورر را طراحی می کند تا هر کاربر با دیدن پست های مورد علاقه خود نهایت لذت را ببرد.

می‌خواهید صفحه اکسپلور اینستاگرام خود را با توجه به سبک سلیقه خود طراحی کنید باید محتوایی که به آن‌ ها علاقه ‌مند را دنبال کنید و به مشاهده آن‌ ها بپردازید. حال به بررسی آموزش هایی می پردازیم  تا بتوانید محتوای اکسپلورر را با سلیقه خود تغییر دهید.

 

به کاربردن گزینه Not interested

با توجه به بروزرسانی جدید اینستاگرام شما می ‌توانید با بکار بردن گزینه Not interested در قسمت سه نقطه که برای هر پست مشاهده می شود علاقه مند نبودن خود را به پست مورد نظر نشان دهید، که اینستاگرام پست های بدور از سلیقه شما را نشان نمی دهد.

 

دنبال کردن هشتگ ‌های دلخواه

اگر قصد دارید پست‌ هایی همانند سلیقه شما در قسمت اکسپلور اینستاگرام  نشان داده شود باید از بخش سرچ گزینه TAGS را مورد استفاده قرار دهید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید، انجام این کار به دنبال کردن هشتگ ها امکان پذیر است.

 

پاک کردن هیستوری در اینستاگرام

اگر شما  تاریخچه سرچ خود را در اینستاگرام حذف کنید شکل تازه ای به بخش اکسپلور خواهید داد، چرا که بعد از انجام این کار هر پستی را که مشاهده کنید در اکسپلور اینستاگرام مشابه آن را می توانید ببینید.

برای حذف تاریخچه سرچ باید به قسمت تنظیمات اینستاگرام وارد شوید و بخش تاریخچه جستجو را پیدا نمایید، سپس به انتخاب گزینه Clear all بپردازید.

 

مکان جغرافیایی

منطقه جغرافیایی یکی از موارد مهم در چیدمان اکسپلور به شمار می رود، چرا که اینستاگرام طبق الگوریتم هایی که دارد منطقه جغرافیایی فعالیت هر فرد را در اینستاگرام در نظر میگیرد، در نتیجه پست های آن منطقه جغرافیایی نشان داده خواهد شد.

 

فعالیت فالوورها

فعالیت فالوور ها در طراحی اکسپلور اینستاگرام تاثیر بسزایی دارد، به این معنی که صفحه هایی که فالووینگ ها مورد پسند قرار می دهند  برای شما هم نمایش داده می شود.برای افزایش فالوور میتوانید با خرید فالوور واقعی از سایت بانک فالوور تاثیر این روند را افزایش دهید.

 

برای مطالعه بیشتر و حرفه ای در زمینه اکسپلور اینستاگرام منبع این مقاله را مطالعه کنید (منبع رسمی)

سوالات متداول اکسپلور اینستاگرام

ورود به اکسپلور چه مزایایی دارد؟

با ورود به اکسپلور میزان بازدید پست هایتان بالا میرود در نتیجه فالوور شما نیز افزایش می یابد و تعامل در پیجتان بالا میرود.

چگونه میتوان رفتن به اکسپلور را افزایش داد؟

با بهبود کیفیت پست ها و بهینه سازی انها و توجه به الگوریتم اینستاگرام.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *