اندازه های استاندارد سایز پست در اینستاگرام چقدر است؟ راهنمای جامع

اندازه های استاندارد سایز پست در اینستاگرام چقدر است؟ راهنمای جامع

5/5 - (8 امتیاز)

آیا می دانید که چگونه می توان در اینستاگرام عکس ها را به صورت عمودی استفاده کرد؟ خوب است بدانید که زمانی که اینستاگرام اولین بار راه اندازی شده بود تمامی عکس ها را با نسبت حداقل 1:1 میشد پست کرد.

به این دلیل آن دسته از کاربرانی که می خواستند عکس های مورد نظر خود را به صورت افقی و یا عمودی منتشر کنند از ابزار های جانبی و ویرایشگر ها کمک می گرفتند.

با استفاده کردن از این ابزار ها معمولا عکس ها را برش می دادند که این کار بسیار وقت گیر بود. با گذشت زمان و با به وجود آمدن آپدیت های جدید اینستاگرام و امکانات زیادی مانند استوری وآی جی تی وی و… لازم و ضروری شد که همه با اندازه های استاندارد پست ها و استوری ها آشنا باشند.

به این علت ما هم در مقاله از سایت بانک فالوور تصمیم گرفتیم شما را با اندازه های استاندارد عکس در اینستاگرام و ابعاد استوری و… آشنا کنیم. همچنین نحوه استفاده از تصاویر عمودی برای پست ها را برایتان ارائه دهیم تا بهتر بتوانید پست های خود را اشتراک گذاری کنید.

شما میتوانید برای پست های خود از سایت بانک فالوور با خرید بسته های ویو و خرید لایک اینستاگرام میزان لایک پست هایتان را بالا ببرید و وارد اکسپلور شوید تا پستتان جهانی شود.

سایز استاندارد برای عکس و فیلم در اینستاگرام

همانطور که در بخش های بالا تر گفتیم تا چند سال اخیر برای پست کردن عکس ها در اینستاگرام از نظر سایز برخی محدودیت هایی وجود داشت. یعنی اینستاگرام تنها عکس هایی را منتشر می کرد که به شکل مربعی بودند و طول و عرض این عکس ها با هم یکسان بود.

ولی خب بعدا این محدودیت ها برداشته شده است و همه کاربران می توانند عکس و فیلم هایی را در ابعاد افقی و عمودی با سایز های مختلف اشتراک گذاری کنند.

یعنی می توان گفت که هم اکنون اینستاگرام سه نوع سایز برای تمامی عکس و فیلم ها در نظر گرفته است و می توانید با استفاده از این سه سایز معرفی شده پست های خود را منتشر کنید:

سایز مربعی

سایز عمودی

سایز افقی

1.نحوه گذاشتن عکس مربعی شکل در اینستاگرام

گاهی اوقات نیاز دارید که عکس خود را به صورت مربعی شکل پست کنید. ایده آل ترین سایز عکس برای پست کردن حدودا 1080*1080

ولی خب اگر یک عکس بیش از سایز بالا باشد در این صورت خود اینستاگرام آن را فشرده می کند و سپس پست می کند.

2.سایز عکس عمودی در اینستاگرام چقدر می باشد؟

زمانی که می خواهید عکسی را به صورت عمودی و یا مستطیلی پست کنید، در این صورت اینستاگرام از شما میخواهد که بخشی از این عکس را برش دهید. پس اگر شما میخواهید یک عکس را بدون برش دادن به صورت عمومی منتشر کنید باید از یک راه حل استفاده کنید. در این صورت می توانید به هنگام آپلود کردن عکس از دکمه اندازه کامل که در بخش گوشه پایین سمت چپ تصور می باشد استفاده کنید.

سایز ایده آل برای عکس ها و فیلم ها در حالت عمودی معمولا 1080*1350

نسبت عالی برای ابعاد عکس و فیلم ها هم 4:5 می باشد.

3.سایز عکس افقی برای پست کردن در اینستاگرام

سایز عکس افقی برای پست کردن در اینستاگرام

در واقع نسبت ابعاد 1.91:1 در تمامی عکس های افقی مستطیلی در اینستاگرام باید حفظ گردد. با توجه به ابعادی که این عکس ها دارد کیفیت عکس افقی هم در اینستاگرام محفوظ می گردد. پس در نتیجه می توانید عکس های افقی را هم با نسبت 16:9 آپلود کنید.

شاید الان بگوید که این عکس ها چگونه به صورت کامل دیده می شوند؟

در این حالت اینستاگرام به صورت خودکار حاشیه ای در اطراف عکس اضافه می کند.

اما چرا این سایز را برای عکس و فیلم های افقی پیشنهاد می کنیم؟ زیرا برای تمامی فیلم و عکس های افقی اینستاگرام زمان زیادی نیاز است که ویرایش انجام دهید.

سایز استوری در اینستاگرام چقدر است؟

یکی دیگر از بهترین قابلیت های اینستاگرام استوری می باشد که می توانید با استفاده از تعامل خود را با مخاطبان افزایش دهید.شما قادر هستید در استوری اینستاگرام هر نوع عکس و فیلمی را در سایز های 1:9:1 الی 9:16 بارگذاری بکنید.

برای فعالیت در شکبه اینستاگرام و گذاشتن پست در این شبکه نیاز است که با اندازه های استاندارد عکس و فیلم ها آشنا باشید.

سوالات رایج استفاده از تصاویر عمودی برای پست

اندازه استاندارد سایز عکس برای استوری کردن چند می باشد؟

در صورتی که بخواهید استوری شما فول اسکرین دیده شود در این صورت به سایز 1080*1920 نیاز خواهید داشت.

بهترین سایز برای فیلم های آی جی تی وی چند می باشد؟

معمولا فیلم عمودی را در سایز 9:16 و 4:5 و افقی را در سایز 16:9 و 5:4 اشتراک گذاری می کنند.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *