افزایش لایک اینستاگرام با 7 تکنیک کاربردی بروز

افزایش لایک اینستاگرام با 7 تکنیک کاربردی بروز

5/5 - (5 امتیاز)

لایک یک مولفه ی مهم برای دیده شدن در اینستاگرام است. افزایش دادن آن کار سختی نیست اما نیاز به تلاش طولانی مدت دارد. انتشار محتوا به صورت دائمی، توجه به ظاهر پیج، استفاده از UGC، توجه به تعامل با مخاطب، استفاده‌ ی درست از هشتگ‌ ها و خرید فالوور از منابع معتبر از جمله راهکارهایی است که با استفاده از آن می توان افزایش لایک اینستاگرام را تجربه کرد.

 

لایک اینستاگرام، همان علامت قلب معروف، شاید چیز ساده و نه چندان مهمی به نظر برسد. اما در واقع ملاکی است برای تشخیص این که مخاطبان چقدر از پست شما خوششان آمده است و آن را پذیرفته‌اند.

این موضوع دیگر برای تمامی ادمین ها ثابت شده است و به همین دلیل است که خیل عظیمی از آن ها مدام به دنبال افزایش لایک اینستاگرام خود هستند. با این که این روزها لایک‌ ها هنوز مانند قبل برای همه مهم نیستند و حتی اینستاگرام این قابلیت را گذاشته است

تا بتوان نمایش لایک را در پست ها پنهان کرد، با این حال باز هم اهمیت داشتن لایک به اندازه ی کافی، از میان نرفته است و لایک ها تاثیر بسیار زیادی روی فرایند رشد یک کسب و کار دارند. با ما در این مقاله از بانک فالوور همراه باشید تا 10 تکنیک صددرصدی برای افزایش لایک اینستاگرام را بررسی کنیم.

انتشار مداوم محتوا

برای بسیاری از ما اینطور است که در ابتدای کار با انرژی زیاد وارد می‌ شویم و پست و استوری منتشر می کنیم، اما بعد از مدتی که بازخورد به اندازه کافی نمی‌ بینیم، ناامید شده و دست از کار می کشیم. واقعیت این است که در ابتدای کار برای این که بیشتر دیده شوید، نیاز دارید که پست های بیشتری هم تولید کنید. البته این بدان معنا نیست که رفتار اسپم وار داشته باشید اما شواهد نشان داده است که انتشار یک پست در روز ضروری است.

البته این عدد برای تمامی کسب و کارها ثابت نیست. برای مثال ممکن است برخی از پیج‌ ها به خاطر موضوعی که دارند، قادر به تولید 1 پست به صورت روزانه نباشند

و پیجی دیگر حتی تا 10 پست هم بتواند منتشر کند. به نظر ما بایستی بر اساس رفتار مخاطب خود متوجه شوید که چه تعداد می‌تواند برای شما مناسب باشد. یادتان باشد که تولید محتوای مداوم علاوه بر این که فرصت دیده شدن و دریافت لایک بیشتر را فراهم خواهد کرد، بلکه منجر به افزایش مخاطبان جدید هم خواهد شد.

استفاده ی درست از هشتگ ها

استفاده ی درست از هشتگ ها

شکی نیست که دریافت لایک در گروی دیده شدن آن است. به همین خاطر بایستی کارهایی انجام دهید که پست هایتان دیده شود. یکی از این کارها استفاده ی درست از هشتگ هاست. مدتی است که قابلیت فالو کردن هشتگ ها هم در اینستاگرام فراهم شده است.

به این معنی که مخاطب یک هشتگ را فالو می کند و در صورتی که شما آن را در کپشن خود استفاده کرده باشید، پست شما را خواهد دید بدون این که شما را قبلا فالو کرده باشد. همین مساله نشان می دهد که استفاده ی درست از هشتگ ها می تواند در نهایت منجر به افزایش لایک اینستاگرام شود.

برای این که بتوانید از هشتگ ها به درستی استفاده کنید، نیاز است که در رابطه آن کلمه تحقیقاتی انجام دهید. لازم است به مشابهت هشتگ با محتوای پست توجه کنید. همچنین بینید که کدام پست ها از آن استفاده کرده اند.

هشتگ هایی که استفاده می کنید بایستی بیشترین ارتباط ممکن را با محتوای پست شما داشته باشند؛ در غیر این صورت می تواند نتیجه عکس داشته و میزان دیده شدن پست های شما را کاهش دهد.

نوشتن کپشن‌ خوب

ممکن است پست شما به یک خط یا 3 پاراگراف کپشن نیاز داشته باشد. در هر صورت لازم است که به فکر نوشتن یک کپشن خوب باشید؛ چرا که کپشن ها در افزایش لایک اینستاگرام بسیار موثر واقع می شوند. کپشن فضایی است که با استفاده از آن می توانید مخاطب را به سمت انجام کار خاصی هدایت کنید. برای مثال می توانید کاری کنید که افراد بیشتری پست شما را لایک کنند.

داشتن قلم جذاب، توجه به درستی استفاده از واژه ها و نداشتن غلط املایی، پاراگراف بندی متن، استفاده از ایموجی های مناسب در ابتدای هر بخش برای خوانایی بهتر و در نهایت ایجاد یک کال تو اکشن از جمله موارد مهمی است که در نوشتن یک کپشن بایستی به آن ها توجه کنید.

انتشار محتوا برای ایجاد تعامل و فروش

لایک بیشتر زمانی رخ خواهد داد که بتوانید نیازهای مخاطب را بشناسید و به آن ها پاسخ دهید. واقعیت این است که مخاطب بیشتر از آن که نیاز به محتوای تبلیغاتی داشته باشد، نیاز به محتوای تعاملی دارد. محتوای پرسش و پاسخ، ارائه ویدیوها و استوری های آموزشی، نمایش اتفاقاتی که در پشت صحنه در حال رخ دادن است، نمایش رضایت کاربران و … .

گفته می‌ شود که در شبکه‌ های اجتماعی مختلف که اینستاگرام هم یکی از آن هاست بایستی 80 درصد از محتوای پیج تعاملی و 20 درصد باقی مانده تبلیغات باشد. این ترفند برای افزایش لایک اینستاگرام واقعا موثر است.

توجه به اِلِمان های بصری

دیگر همه ی ما به خوبی میدانیم که اینستاگرام دارای اتمسفر بصری است و برای این که دیده شوید نیاز است که عناصر مختلف گرافیکی موجود در پیجتان به شکل حرفه ای و جذاب طراحی شده باشند. این عناصر شامل عکس پروفایل، پست ها، ویدیو و استوری هاست.

همچنین این طراحی گرافیکی بایستی ثابت باشد. یعنی تم منظور شده روی پیجتان بایستی همواره به یک شکل باشد. استفاده از رنگ ها، طرح ها و فونت های ثابت سبب می شود تا مخاطب بی درنگ پست های شما را شناخته و به این ترتیب افزایش لایک اینستاگرام را تجربه خواهید کرد.

ممکن است نتوانید یک متخصص گرافیک برای انجام این کار استخدام کنید اما می توانید از قالب های آماده اینستاگرام استفاده کنید که به وفور و با قیمت کم در فضای اینترنت وجود دارند.

توجه کافی به UGC

UGC یا همان محتوای تولید شده توسط کاربر یکی از ارزشمندترین دارایی های یک پیج است. اگر دیدید که یکی از مخاطبان، محتوایی در رابطه با شما به اشتراک گذاشته است، حتما از آن ها تشکر کرده و آن محتوا را در معرض دید سایر افراد هم قرار دهید تا میزان اعتماد پذیری شما افزایش یابد.

ممکن است از خودتان بپرسید که UGC دقیقا شامل چه مواردی می شود. UGC می تواند آنباکسینگ کالای شما و یا اولین استفاده از محصولتان باشد. همچنین ممکن است برخی از افراد شما را به دوستان خود معرفی کنند.

در چنین مواقعی از صفحه ی چتشان اسکرین گرفته و برای شما ارسال کنند. شما هم این اسکرین شات را استوری کرده و به مخاطبان خود نشان می دهید. انجام این کار تاثیر زیادی در افزایش لایک اینستاگرام دارد.

همچنین توجه به کامنت ها و دایرکت هایی که از فالوورهای خود دریافت می کنید هم بسیار مهم است. حتما پاسخ آن ها را دوستانه، کامل و محترمانه بدهید.

استفاده از ویدیوها

استفاده از ویدیوها

ویدیو ها در یک زمان حس بینایی و شنوایی را درگیر می کنند و به همین خاطر میزان تاثیرگذاری آن ها بسیار زیاد است. به همین خاطر حتی اگر موضوع پیج شما به شکلی است که نمی توان محتوای ویدیویی خاصی برای آن ترتیب داد، باز هم تلاش خود را بکنید و ویدیو تولید نمایید. ویدیوها بیشتر دیده می شوند و لایک خور آن ها هم زیاد است.

یکی از نکات جالب در استفاده از ویدیوها این است که قرار دادن زیرنویس در آن ها باز هم آمار بازدید را افزایش خواهد داد. یک سری تحقیقات در فیسبوک ثابت کرده است که استفاده از زیرنویس تا 12 درصد احتمال بازدید را زیاد می کند.

به این خاطر که ممکن است که مخاطب شما در فضایی قرار داشته باشد که نتواند به ویدیوی شما با صدا گوش دهد. همچنین این کار امکان استفاده از ویدیوها را برای افراد ناشنوا فراهم خواهد کرد.

سخن پایانی

به صورت کلی می توان گفت که افزایش لایک به این موضوع مرتبط است که تا چقدر توانسته اید با مخاطب و فالوورهای خود ارتباط خوبی بگیرید. برگ برنده دست کسی است که بتواند ارتباط قوی تر و صمیمانه تری با فالوورهای خود داشته باشد. اما همه چیزهم به محتوا ختم نمی شود.

خرید لایک اینستاگرام هم یکی از راه های افزایش این مولفه ی مهم است که می توانید در کنار سایر روش ها، به عنوان یک راهکار مکمل از آن استفاده کنید. البته به شرطی که لایک های خریداری شده توسط شما، واقعی باشند و این موضوع با خرید لایک از سایت های معتبر امکان پذیر خواهد بود.

سوالات متداول افزایش لایک اینستاگرام

خرید لایک گزینه مناسبی برای افزایش لایک می باشد؟

خرید لایک بی کیفیت باعث افت صفحه شما میشود ولی خرید لایک واقعی از سایت بانک فالوور به رشد صفحه شما کمک میکند.

چه تکنیک هایی برای افزایش لایک موثر است؟

تولید محتوای جذاب و مفید، استفاده از هشتگ های مرتبط ، نوشتن کپشن جذاب ،تعامل با فالوور ها.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *