نکات کلیدی برای موفقیت فعالیت‌ های بازاریابی در اینستاگرام

نکات کلیدی برای موفقیت فعالیت‌ های بازاریابی در اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از تاثیرگذارترین و پرمخاطب‌ ترین رسانه‌ های اجتماعی برای خرید و فروش محصولات و پیشنهاد خدمات به شمار می ‌رود که به خاطره قابلیت ‌های بسیاری که دارد، محبوبیت خود را در جامعه افزایش داده ‌است. در این مقاله در مورد چند نکته کلیدی که برای موفقیت و بهبود کسب‌ و کار و بازاریابی در اینستاگرام بسیار تأثیرگذار است توضیحایت ارائه می دهیم.

چگونه در اینستاگرام بازاریابی محتوایی داشته ‌باشیم؟

یکی از راهکارهای تاثیرگذار در بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی چون اینستاگرام استفاده از بازاریابی محتوایی می ‌پاشد، پایه این راهکار بر انتشار محتوا و جذب مخاطب استوار است.

اینستاگرام این قابلیت را برای شما فراهم کرده که در پیج خود محتوای تصویری و ویدیویی دلخواه خود را منتشر کنید. دقت داشته باشید که محتوای تصویری و متنی خود را به نحوی تولید کنید که مخاطبان با مشاهده پیج شما کنجکاو شوند و برای مشاهده‌ تمایم محتوا ها مشتاق شوند.

سعی داشته باشید که محتوای خود را به ساده ‌ترین روش تولید کنید تا فردی که محتوای شما را مشاهده می‌ کند سردرگم نشود، در ادامه این مقاله می‌ توانید موارد بیشتری در مورد انتشار محتوای تصویری و متنی مورد بررسی قرار دهید.

به یاد داشته باشید که یک قسمت مهم از بازاریابی در اینستاگرام مربوط به انتشار محتوا یعنی کاتالوگ و تصاویر محصولات می ‌باشد. با انجام این راهکار می ‌توانید با تولید کاتالوگ محصولات یا خدمات خود و با اشتراک‌ گذاری آن ها در هایلایت  اینستاگرام کاربران را به پیج خود جذب کنید.

با انجام این کار کاربران اطلاعات بیشتری درباره محصولات شما به دست می اورند، یکی از نکاتی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد این است که  که سعی کنید اطلاعات محصولات خود را پیچیده نکنی،  یعنی این ‌که در محتوایی که ارائه می دهید، اطلاعات کامل را درمورد محصول مورد نظر کاربران قرار دهید.

از طرفی باید راهی را به ارتباط برقرار کردن برای سوال ‌های مربوط به این محصول قرار دهید، همچنین لینک مستقیم سفارش محصولات از موارد مهمی است که در بازاریاب بسیار تاثیرگذار می باشد. تحت این شرایط کاربر بدون سرچ و به ‌آسانی می‌ تواند وارد حساب درگاه پرداخت محصول مورد توجه خود شود و آن را خریداری کند.

هدف داشته باشید

بازاریابی در اینستاگرام آن ‌چنان کسب ‌و کار پیچیده ‌ای نیست، اما باید بدانید که دقیقا هدف شما از بازاریابی چیست؟ یعنی هدف پایانی خود را تعیین کنید. در واقع این کار جز اولین قدم برای یک استراتژی موفق و مثبت است.

تعیین هدف و برنامه ‌ریزی باعث می ‌شود که زمان خود را برای فعالیت ‌های بیهوده صرف نکنید و بر روی فعالیت مثبت و نتیجه ‌بخش متمرکز باشید. بیاد داشته باشید که هدف‌ های شما باید ویژگی‌ هایی را دارا باشند تا در آخر نتیجه خوبی را داشته باشند.

برای این کار واقع‌ گرا باشید و اهدافی را مشخص کنید که قابل تحقق باشند. در بخش های دیگر ویژگی‌ هایی را که یک هدف باید داشته باشد، در اختیار شما قرار داده‌ایم.

هدف شما باید واضح و روشن (Specific) باشد، برخورداری از قابلیت اندازه ‌گیری(Measurable)، کاملا باورکردنی و در دنیای واقعی(Attainable) موجدیت داشته باشد، واقعگرا و از ریسک کمی Realistic برخوردار شود.

بعد از تعیین هدف نهایی لازم است اساس و پایه آن را با توجه به نیازهای بازار طراحی کنید و یک زمان ‌بندی مناسب برای تحقق هدف مورد نظر خود مشخص کنید.

داشتن استراتژی برای بازاریابی در اینستاگرام

داشتن استراتژی برای بازاریابی در اینستاگرام

 

داشتن استراتژی هدفمند و قوی یکی از اساسی ‌ترین نکات برای بازاریابی در اینستاگرام و موفق شدن در کسب و کارها می باشد. توضیحات گوناگون و بسیاری برای استراتژی وجود دارد، اما به طور کلی می ‌توان گفت استراتژی یعنی تعیین روشی برای برتری بر تمامی رقبا که برای انتخاب استراتژی مناسب  باید کسب و کار رقیبان خود را بررسی کنید.

یکی دیگر از نکات مهم تولید محتوا و انتخاب استراتژی در اینستاگرام این است که مخاطب مورد نظر خود را بررسی و از نیازهای وی  آگاه شوید، به‌ عنوان مثال بهتر است بطور کلی شناختی بر جنسیت، سن و نیازهای مخاطبان خود داشته باشید تا بتوانید یک برنامه ریزی اساسی و دقیق را برای ارائه هرچه بهرت خدمات انجام دهید.

در قسمت قبل نیز گفتیم که یکی از بهترین روش ‌ها برای بررسی مخاطبان مشاهده فعالیت رقیبان می ‌باشد. برای درک کاربران توجه داشته باشید که  بیشتر به چه محتواهایی را نیاز دارند یا به چه نوع محتوایی علاقه دارند و چگونه با برندهای دیگر یا سایر رقبا ارتباط برقرار می ‌کنند. علاوه ‌بر این می‌ توانید از فعالیت‌ های تاثیرگذار رقیبان که کاربران زیادی آن ها را دنبال کرده ‌اند و بازدهی خوبی را به خود جذب کرده اند الهام بگیرید و آن ها را به روش خود اجرا نمایید.

راه ‌اندازی برند در اینستاگرام

یکی از بهترین راهکارها برای توسعه و موفقیت کسب ‌و کار به ‌ویژه برای بازاریابی در اینستاگرام راه ‌اندازی برند می ‌باشد.

برند یعنی همان تصویری که از شما در ذهن مشتریان حک می شود، راه‌اندازی برند در اینستاگرام آن‌ چنان کار سختی نیست، اما باید نکاتی را رعایت کنید.

در قدم اول توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن مخاطبان می خواهید چه تصویری از خود را در ذهن ان ها هک کنید. به ‌عنوان مثال در مورد قیمت محصولات، آن‌ ها شما را به ‌عنوان یک برند لوکس به خاطر داشته باشند یا برندی ارزان‌ قیمت؟

سپس بعد از آنکه تصویر سازی مناسبی در ذهن کاربران انجام دادید باید سعی کنید آن را به گونه ای صحیح انتقال دهید. برای راه‌ اندازی برند در اینستاگرام باید اطلاعاتی مناسب و مؤثر در بخش پروفایل خود وارد کنید، به گونه‌ ای که کاربر با مشاهده حساب کاربری شما مشتاق به بررسی جزئیات بیشتر محصولات و خدمات شود.

سعی داشته باشید متن ‌هایی که در بخش پروفایل در اختیار کاربران قرار می ‌دهید، خلاقانه باشد؛ البته اگر از محتوای تکراری و شبیه به برندهای دیگر استفاده کنید مخاطبان  با مشاهده آن ‌ها پیچ شما را رها می ‌کنند، چرا که  نمی ‌توانند وجه متمایزی میان شما و تمامی برندهای دیگر پیدا کنند، به ‌خاطر همین محبوبیت کسب‌ و کار شما کاهش پیدا می‌ کند.

سایت بانک فالوور منبع فروش خدمات اینستاگرام می باشد از این رو شما میتوانید با خرید فالوور واقعی از این سایت میتوانید فالوور های خود را بالا ببرید و به راحتی برند خود را راه اندازی کنید و بازاریابی اصولی را شروع کنید.

سوالات متداول فعالیت‌ های بازاریابی در اینستاگرام

رعایت نکات اینستاگرام مارکتینگ چه تاثیری در پیج شما دارد؟

ترفند های اینستاگرام مارکتینگ و رعایت اصول بازریابی باعث میشود تا در کمترین زمان به نتایج بسیار موفق دست یابیم.

ترفند مهم در اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام اول هر چیز باید به تولید محتوای دیجیتالی توجه داشته باشیم این محتوا اگر به درستی نوشته شود به راحتی توانایی بازاریابی را به مخاطب انتقال میدهد و مخاطب را جذب میکند.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *