لایک استوری اینستاگرام چیست؟ فعال و غیرفعال سازی لایک استوری

لایک استوری اینستاگرام چیست؟ فعال و غیرفعال سازی لایک استوری

لایک استوری اینستاگرام یکی از جدیدترین ویژگی هایی است که در این شبکه اجتماعی شاهد آن هستید. با استفاده از این قابلیت دیگر نیازی به ارسال ری اکشن در دایرکت افراد نیست و می توان این کار را فقط با لمس یک آیکون قلب در صفحه ی استوری انجام داد.

قابلیت لایک می تواند برای اهداف دیگر مانند افزایش تعداد فالوورها هم مورد استفاده قرار بگیرد. لایک استوری قابلیت غیرفعال سازی ندارد و تمام کسانی که اپ خود را به آخرین نسخه بروز رسانی می کنند، آن را خواهند داشت.

یکی از جدیدترین بروزرسانی‌ های چشمگیر اینستاگرام، اضافه شدن قابلیت لایک به استوری است. از آنجایی که استوری ها به صورت کلی بین مردم محبوب هستند، لذا توجه بسیاری را به خود جلب کرده.

به همین خاطر در این نوشته قصد داریم تا در رابطه با لایک استوری صحبت کنیم و بگوییم که اصلا چرا این قابلیت به این شبکه ی اجتماعی اضافه شده است و غیرفعال سازی لایک استوری چگونه انجام می‌ شود. پیشنهاد می کنیم که با این مقاله از بانک فالور همراه باشید و میتوانید با خرید لایک اینستاگرام از این سایت برای پست و استوری ها خود به راحتی پست های خود ا وارد اکسپلور کنید.

منظور از لایک استوری چیست؟

استوری قابلیتی است که در سال 2016 به اینستاگرام اضافه و در طی این سال‌ ها، هر بار ویژگی‌ های جدیدتری هم برای آن در نظر گرفته شد. یکی از جدیدترین این قابلیت ها، امکان لایک استوری است.

لایک استوری، آیکنی شبیه به قلب دارد که در پایین استوری و در مجاورت بخشی که می توان به آن ریپلای کرد قرار گرفته است. افراد با لایک کردن استوری می توانند نشان دهند که از آن محتوا خوششان آمده است و انجام این کار بدون ارسال آن به دایرکت فرد فرستنده ی استوری انجام می شود.

چرا اینستاگرام قابلیت لایک استوری را به این اپلیکیشن اضافه کرده است؟

در گذشته اگر می خواستید که یک ری‌ اکشن به استوری خاصی نشان دهید، این پیام به صورت دایرکت برای فرد ارسال می شد.

اینستاگرام با اضافه کردن لایک استوری این هدف را دنبال می کند که میزان تعامل مخاطب با پیج را افزایش داده و  در عین حال حریم خصوصی را هم حفظ کند. در واقع لایک استوری راه بسیار ساده تر و سریع تر برای اظهار علاقه به محتوای استوری است بدون این که فضای دایرکت شلوغ شود.

چگونه یک استوری را لایک کنیم؟

اگر اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه‌ ی آن ارتقاء دهید، با ورود به هر استوری، در کنار باکسی که برای ارسال ری اکشن در نظر گرفته شده است، یک علامت قلب وجود دارد که با لمس آن می توانید استوری را لایک نمایید.

خوب است بدانید که هیچ کسی غیر از شما و فردی که صاحب استوری است، نمی تواند متوجه شود که شما آن استوری خاص را لایک کرده اید.

چگونه یک استوری را لایک کنیم؟

مزیت اصلی لایک استوری چیست؟

مزیت اصلی لایک استوری چیست؟

بسیاری از کاربران علاقه دارند که به محتوای یک استوری ری اکشن نشان دهند، برای مثال ایموجی قلب را ارسال کنند اما دوست ندارند که این ری اکشن در دایرکت ارسال شود. در نتیجه لایک استوری به وجود آمد تا حریم کاربران حفظ شود و افراد در صورت تمایل برای مکالمه بیشتر، از دایرکت استفاده نمایند.

چگونه می‌توان با استفاده از لایک اینستاگرام تعداد فالوورها را افزایش داد؟

هر قابلیتی که در اینستاگرام وجود دارد می تواند راهی برای افزایش دادن تعداد فالوورهای پیج باشد. لایک استوری اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید با لایک کردن استوری افراد مختلف توجه آن ها را به سوی خودتان و پیجتان جلب کنید و به این ترتیب تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

به این خاطر که آن ها کنجکاو می شوند که درباره شما بیشتر بدانند و به این ترتیب وارد پیجتان می شوند. اگر محتوایی که در پیجتان قرار گرفته، از کیفیت کافی برخوردار باشد، به احتمال زیاد شما را دنبال می کنند.

در گذشته که هنوز لایک استوری اینستاگرام وجود نداشت، بسیاری از افراد از ارسال ری اکشن صرف نظر می کردند و به این ترتیب نرخ تعامل پیج پایین می آمد. اما از آنجایی که لایک استوری کار را بسیار آسان تر کرده،

افراد از آن برای نشان دادن علاقه ی خود به محتوا استفاده می کنند. هر یک لایکی که هر استوری دریافت می کند، از سوی اینستاگرام و الگوریتم های پیچیده ی آن به عنوان یک نشانه مثبت برای آن در نظر گرفته می شود.

همین مسئله سبب میشود تا نرخ تعامل یک پیج تا حد زیادی افزایش یابد و این موضوع به وارد شدن استوری ها به بخش اکسپلور کمک خواهد کرد و می تواند منجر به افزایش تعداد فالوورهای یک پیج شود.

اینستاگرام حدود 2 سال به صورت پنهانی و در نسخه های بتا اقدام به استفاده آزمایشی از قابلیت لایک استوری کرد و از این فرایند اینطور برداشت شده که اکثر افراد این قابلیت را مفید و کاربردی می دانند.

به همین خاطر تا به الان اینستاگرام راهکاری برای غیرفعال کردن لایک استوری در نظر نگرفته. در نتیجه می توان گفت که احتمالا لایک استوری به یکی از اجزاء اصلی و غیرقابل تغییر در این شبکه ی اجتماعی تبدیل خواهد شد.

سخن پایانی

اینستاگرام هر بار با ارائه ی قابلیت های جدید، کاربران خود را سورپرایز می کند. این بار با استفاده از لایک استوری این کار را انجام داد. ما در این نوشته سعی کردیم تا این قابلیت را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم و نحوه استفاده از آن را هم شرح دادیم.

همچنین بیان کردیم که چگونه می توان از این ویژگی برای افزایش دادن تعداد فالوورها استفاده کرد. امیدواریم که این مقاله از بانک فالوور برای شما مفید بوده باشد. 

سوالات متداول لایک استوری اینستاگرام

چگونه می توان لایک استوری را غیرفعال کرد؟

اینستاگرام راهکاری برای غیرفعال کردن لایک استوری در نظر نگرفته.

چگونه بفهمیم که یک نفر استوری ما را لایک کرده است؟

با لایک استوری شما توسط افراد مختلف، نوتیفیکیشن برای شما ارسال می شود. همچنین در بخشی که می توانید افرادی که از استوری شما بازدید کرده اند را ببینید، افرادی که شما را لایک کرده اند هم مشخص خواهد شد. توجه داشته باشید که هیچ شخص دیگری نمی تواند متوجه شود که استوری شما را لایک کرده اند.

برای خواندن ای مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *