ربات اینستاگرام چیست؟ (9 قابلیت و معایب انواع ربات های اینستاگرام)

ربات اینستاگرام چیست؟ (9 قابلیت و معایب انواع ربات های اینستاگرام)

ربات اینستاگرام ابزاری برای رشد و پیشرفت سریع در اینستاگرام می باشد. بیشتر ما با شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و.. آشنایی داریم. در بین این شبکه ها اینستاگرام از محبوبیت بیشتری بر خورد دار است.

همین محبوبیت باعث شده است، که این شبکه تبدیل به یک بستر بسیار مناسب برای رشد کسب و کار ها تبدیل شود. برای کسب درآمد از اینستاگرام نیاز به یک پیج معتبر است، که تعداد زیادی فالوور واقعی و هدفمند داشته باشد.برای جذب و افزایش فالوور هدفمند نیاز به فعالیت حرفه ای و مستمر در اینستاگرام است، که ربات اینستاگرام میتواند بهترین رفیق شما در این مسیر باشد.

ربات اینستاگرام چند صد کد برنامه نویسی شده است که میتواند کارهایی را که در آن تعریف شده است را در نبود شما به خوبی آن کارها را انجام دهد. کار های متنوعی را برای پیج ها انجام می دهند. مثلا فالو و آنفالو کردن افراد در اینستاگرام که یکی از روش های افزایش فالوور می باشد، کمی وقت گیر و حوصله سر بر است.

ربات اینستاگرام به راحتی این کار را برای شما انجام می دهد. پس دیگر نیازی نیست که شما وقت خود را تلف کنید. البته کار ربات اینستاگرام به این مورد ختم نمی شود و این ربات ها می توانند کار های مانند، تولید محتوا، لایک، پاسخگویی به سفارش مشتریان پیج و .. را نیز انجام دهند.

به زبان ساده ربات اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا یکسری از کار های مربوط به پیج خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با رت اینستاگرام آشنا کنیم و نحوه کار با این ربات ها را به شما آموزش دهیم. اگر به دنبال استفاده از ربات اینستاگرام هستید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

قابلیت انواع ربات های اینستاگرام

همان طور که قبلا به آن اشاره کردیم، ربات های اینستاگرام قابلیت ها و کارایی های بسیار خوبی دارند و می توانند به شما در مدیریت پیجتان کمک زیادی کنند. در واقع اصلی ترین کار ربات ها این است، که به پیشرفت پیج شما و همچنین مدیریت راحت تر پیج شما کمک کنند.

به همین دلیل ربات ها می توانند بسیار خوب و کارآمد باشند. لازم به ذکر است، که قوانین و الگوریتم های اینستاگرام مخالف کار با ربات ها هستند. به همین دلیل در صورتی که اینستاگرام شخیص دهد که از ربات استفاده می کنید، ممکن است که شما را شادوبن کند. با این وجود بازهم عده زیادی هستند، که به ربات ها علاقه دارند. قابلیت ربات های اینستاگرام عبارتند از:

1- افزایش فالوور از طریق فالو  و آنفالو کردن

یکی از مهم ترین کاربرد های ربات اینستاگرام، افزایش فالوور است. معمولا بیشتر افراد به این منظور به سراغ ربات ها می روند. ربات ها با فالوو کردن افراد و سپس آنفالو کردن آن ها بعد از 24 ساعت باعث افزایش فالوور های پیج شما می شوند.

2- پاسخ گویی خود کار به پیام های دایرکت

یکی از کار های طاقت فرسا و زمان گیر پیج های کاری، پاسخگویی به پیام های است که در دایرکت دریافت می کنند. به این منظور ربات های اینستاگرام ساخته شده اند، تا کار پاسخ گویی را راحت تر کنند.

عملکرد ربات ها برای پاسخ گویی به این شیوه است، که شما می توانید یک پیام مشخص به ربات معرفی کنید، تا زمانی که فردی به شما پیام می دهد ربات آن پیام را برایش ارسال نماید. پیام ها می توانند صوتی یا متنی یا حتی عکس باشند.

3- تولید محتوا برای پیج اینستاگرام

یکی از مهم ترین اجزای هر پیج محتوای آن پسج می باشد. اگر محتوای یک پیج جذاب نباشد، افراد آن پیج را دنبال نخواهند کرد. به همین دلیل یکی از نیاز های اساسی هر پیج تولید محتوای جذاب برای آن می باشد.

برای تولید محتوا راه های زیادی وجود دارد. یکی از راه های ساده و آسان برای تولید محتوا استفاده از ربات های اینستاگرام می باشد. شما به راحتی می توانید با ربات اینستاگرام برای پیج خود تولید محتوا انجام دهید.

4- افزایش لایک پست ها

یکی از راه های تشخیص اعتبار یک پیج، تعداد لایک های است، که پست های آن پیج دریافت می کند. هر چقدر تعداد لایک های یک پیج بیشتر باشد به این معنی است، که افراد بیشتر آن پست را دیده و پسندیده اند.

به همین دلیل یکی از راه های پیشرفت پیج های اینستاگرام افزایش تعداد لایک ها می باشد. برای افزایش لایک نیاز به تولید محتوای جذاب است. اما یکی از میانبر ترین راه ها برای افزایش لایک پست های یک پیج، استفاده از ربات های اینستاگرام می باشد. شما با استفاده از یک ربات می توانید خیلی سریع و به آسانی لایک پسته های خود را افزایش دهید.

5- منتشر کردن پست ها در یک زمان مشخص

یکی از الگوریتم های اینستاگرام که باعث پیشرفت پیج، و دیده شدن هر چه بیشتر پیج می شود، منتشر کردن پست ها به یک روال مشخص می باشد. برای اینکار شما باید یک تقویم محتوایی برای پیج خود تهیه نمایید.

از آن جایی که ممکن است، شما فرصت نداشته باشید یا فراموش کنید که پست ها را سر ساعت منتشر کنید، می توانید برای راحتی کار از یک ربات کمک بگیرید. ربات ها این قابلیت را دارند که پست های شما را در زمانی که مشخص می کنید به صورت خودکار منتشر کنند.

6- کنترل کامنت ها و کامنت گذاری خودکار

یکی دیگر از راه های سنجش اعتبار یک پیج، تعداد کامنت های است، که آن پیج دریافت می کند. کامنت ها بهترین راه برای تعامل با یک پیج می باشند. افرادی که برای پست شما کامنت می گذارند، یعنی پست شما را دیده اند.

هر چقدر تعداد کامنت ها بیشتر باشد اعتبار پیج نیز بیشتر می شود. یکی از راه های آسان برای افزایش کامنت ها استفاده از ربات می باشد. رابت ها می توانند به طور خودکار برای پست شما کامنت بگذارند. همچنین ربات ها این قابلیت را دارند که کامنت ها توهین آمیز را شناسایی و حذف نمایند.

7- شناسایی و حذف فالوور فیک مخرب

یکی از قابلیت های بسیار خوبی که ربات ها دارند این است،که می توانند فالوورهای  فیک یک پیج را شناسایی و حذف نمایند. فالوور های فیک علاوه بر‌اینکه هیچ سودی برای پیج شما ندارند،

باعث آسیب به پیج شما نیز می شوند. به همین دلیل حذف آن ها می تواند باعث پیشرفت پیج شما شود. شناسایی و حذف فالوورهای فیک به طور دستی کار وقت گیری است، به همین دلیل استفاده از ربات ها گزینه بسیار خوبی است.

 

معایب استفاده از ربات اینستاگرام

ربات ها در کنار قابلیت ها خوبی که دارند، یکسری معایب نیز دارند. به همین دلیل بیشتر افراد از ربات ها استفاده نمی کنند و ترجیح می دهند از راه های دیگری پیج خود را مدیریت کنند. اینستاگرام یکسری الگوریتم ها و قوانین دارد، که به افراد اجازه می دهد با استفاده از این قوانین پیج خود را توسعه دهند و فالورهای زیادی به پیج خود جذب کنند.

الگوریتم ها پیاده سازی شده روی این شبکه مجازی به ربات ها بسیار حساس هستند و در صورتی که تشخیص دهند پیجی از ربات استفاده می کند آن را شادوبن می کند. علاوه بر این استفاده زیاد و طولانی مدت از ربات ها باعث نابود شدن پیج ها می شوند. در ادامه چند تا از معایب ربات های اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

1- افزایش فالوور های فیک

یکی از بزرگترین معایبی که ربات های اینستاگرام دارند این است، که بعد از مدتی استفاده از آن ها تعداد فالوور های فیک پیج شما افزایش پیدا می کند. پیج های که تعداد زیادی از فالوور های آن ها فیک است، هیچ اعتباری ندارند.

به همین دلیل اگر برای مدتی طولانی از ربات استفاده کنید پیج شما اعتبار خود را از دست خواهد داد و شما نمی توانید هیچ سودی از پیج خود به دست آورید. پیشنهاد ما به شما این است،

که از راه های دیگری برای افزایش فالوور پیج خود استفاده کنید. اما می توانید در کنار این روش ها برای مدتی کوتاه از ربات ها نیز استفاده کنید. اما پس از مدتی کوتاه استفاده را متوقف نمایید.

2- تعامل پیج کاهش می یابد

داشتن تعداد زیادی فالوور زمانی می تواند، برای شما سود ده باشد، که فالوور ها با پیج شما در تعامل باشند. مثلا فالوور ها به طور مدام پست و استوری های شما را دنبال کنند، از محصولات شما خرید نمایند، پست هایتان را لایک کنند و نظرات خودشان را با شما رد میان بگذارند و..  در واقع این تعامل فالوور ها با پیج شما است، که مهم و سود آور است.

در صورتی که استفاده از ربات ها باعث می شود که تنها تعداد فالوور ها افزایش پیدا کند ولی تعامل واقعی با پیج به شدت کاهش می دهد.  زیرا فالوور های که از طریق ربات به پیج شما اضافه می شوند، یا فیک هستند یا اگر واقعی هم باشند ممکن است مخاطبان هدف شما نباشند و به محتوای پیج شما علاقه نداشته باشند. به همین دلیل نیز با پیج شما تعامل بر قرار نمی کنند.

 

معرفی انواع ربات های محبوب اینستاگرام

ربات های اینستاگرام می توانند کار های زیادی را در پیج ها انجام دهند. ربات ها کارایی های متفاوتی دارند و تعداد زیادی ربات در حال حاظر وجود دارد، که هر کدام قابلیت ها و کاربرد های منحصر بفردی دارند. در ادامه چند مورد از کاربردی ترین ربات های اینستاگرام را معرفی خواهیم کرد.

1- ربات نینجاگرام

نینجاگرام یکی از ربات های محبوب اینستاگرام می باشد، که روی سیستم عامل های ویندوز نصب می شود و نمی توان آن را روی گوشی موبایل نصب کرد. قابلیت های این ربات شامل، فالو و آنفالو کردن، افزایش لایک و کامنت، ایجاد کامنت ها از پیش تعریف شده و استفاده از چند اکانت است. شما می توانید با توجه به نیاز خود فعالیت های این ربات را کنترل کنید. از معایب این ربات نیز می توان به تک زبانه بودن آن، عدم توانایی حذف فالوور های فیک و عدم توانایی انتشار پست ها در زمان تعیین شده اشاره کرد.

2- ربات روبوکلیک

روبوکلیک یکی دیگر از ربات های اینستاگرام می باشد، که دارای یکسری ویژگی ها و قابلیت های بسیار خوب است، که به شما کمک می کند پیج خود را به راحتی مدیریت و توسعه دهید.

از جمله سرویس های که این ربات به کاربران خود ارائه می کند می توانیم به، افزایش فالوور واقعی، افزایش لایک و کامنت، افزایش بازدید پیج، فالو و آنفالو کردن پیج ها و استفاده از هشتگ گذاری و موقعیت مکانی برای افزایش فالوور اشاره کنیم.

یکی از بزرگترین معایب این ربات این است، که این ربات تحت وب است و نمی توان آن را روی گوشی موبایل یا کامپیوتر نصب کرد.

3- ربات اینستا ساز

این ربات نیز یکی دیگر از ربات های ساخته شده برای اینستاگرام می باشد، که یکسری ویژگی ها و قابلیت های خاصی دارد. این ربات می تواند به شما کمک کند تا پیج خود را راحت تر توسعه دهید و یک پیج حرفه ای برای خود راه اندازی کنید.

از ویژگی های خوب این ربات می توانیم  مواردی همچون، انتشار پست ها در زمان مشخص، افزایش لایک، نوشتن کامنت زیر پست های پیج، افزایش فالوور واقعی پیج، کنترل کامنت ها و حذف کامنت ها توهین آمیز، عدم نیاز به اینترنت به صورت مداوم و نمایش بازدهی را نام ببریم.

 

بهترین ربات اینستاگرام چیست؟

اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید که از ربات های اینستاگرام استفاده کنید، بهتر است از رباتی استفاده کنید، که بتواند به شما در مدیریت پیج تان کمک کند. مثلا ربات های که به دایرکت های شما به طور خودکار پاسخ می دهد، کامنت های توهین آمیز را حذف می کند، فالوور های فیک را حذف می کند و .. این ربات ها می توانند برای پیج شما مفید باشند.

توصیه ما به شما این است که برای افزایش فالوور و لایک و کامنت از ربات ها استفاده نکنید. زیرا پیج های معتبر پیج های هستند که با استفاده از الگوریتم های اینستاگرام پیشرفت می کنند. فالوورهای  که از طریق ربات ها اضافه می شوند در اکثر مواقع به درد شما نمی خورند.

خلاصه

به طور کلی ربات اینستاگرام، می تواند در توسعه و مدیریت پیج های ینستاگرام به شما کمک کند. این ربات ها می توانند کار های زمان گیر مانند فالو و آنفالو کردن، لایک و کامنت گذاشتن، حذف فالوور فیک و .. را به طور خودکار برای شما انجام دهند. همچنین برای استفاده سودمند از ربات ها بهتر است از آن ها برای مدیریت پیج خود استفاده کنید.

سوالات متداول ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام چیست؟

ربات های اینستاگرام سیستمی اتوماتیک می باشند که کار مدیران و ادمین های اینستاگرام را راحتر میکنند.

در چه مدت با استفاده از ربات می توانم فالوورهایم را افزایش دهم؟

با ربات اینستاگرام می‌توانید فالوور واقعی تهیه کنید و همراه با تولید محتوای مفید ، پیجتان را بهبود ببخشید.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *