پست اسلایدی یا IGTV اینستاگرام؟ کدام یک بهتر است؟

پست اسلایدی یا IGTV اینستاگرام؟ کدام یک بهتر است؟

در اپلیکیشن اینستاگرام پست ‌های مختلفی وجود دارد که اگر بتوانید انواع پست اینستاگرام را شناسایی کنید، به‌ راحتی قادر خواهید بود پست مناسبی را برای فعالیت و کسب ‌و کار خود مورد استفاده قرار دهید.

با انتخاب پست‌ های مناسب به ‌راحتی می ‌توانید مخاطبین هدف خود را شناسایی کنید که در نهایت باعث توسعه کسب و کار شما می‌ شود و کاربران اینستاگرام فعالیت شما را خواهند دید.

با استفاده از اینستاگرام می ‌توانید محتوای مختلفی چون عکس و ویدیو را به اشتراک بگذارید، همچنین بسیاری از افراد پست‌ های خود را به شکل IGTV در اینستاگرام منتشر می ‌کنند که هر کدام از آن‌ ها از معایب و مزایایی برخوردار هستند. به ادامه مطالب اطلاعات مناسبی را در مورد پست‌ های اسلایدی و IGTV اینستاگرام در اختیار شما قرار می ‌دهیم.

شما میتوانید با خرید لایک اینستاگرام برای پست هایتان میزان لایک پست خود را افزایش دهید و راه برای رسیدن به اکسپلور را کم کنید.

مؤلفه‌های مهم در منتشر کردن پستی اینستاگرام

زمانی‌ که شما می ‌خواهید پست‌ های مختلفی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید باید موارد و نکات مهمی را به خاطر داشته باشید و آن‌ ها را به ‌صورت عملی به انجام برسانید تا محتوای شما دیده شود.

تولید محتوا

همان ‌طور که متوجه هستید اکانت های زیادی وجود دارد که مانند شما در حال فعالیت هستند و هر کدام از آن با یک موضوع و فضای خاصی مشغول به محتوا گذاری می باشند، بنابراین شما هم باید بتوانید یک موضوع مناسب را برای خود انتخاب کنید و تولید محتوا را با توجه به همان موضوع انجام دهید.

یعنی شما هر محتوایی را که به‌ عنوان پست پیج خود انتخاب می ‌کنید باید به موضوع شما مرتبط شود و از قرار دادن بحث ‌های پراکنده کاملا خودداری کنید.

استفاده از هشتگ

هشتگ گذاری یکی از بهترین راهکارهایی است که شما هنگام منتشر کردن پست می‌ توانید آن را به کار ببرید. در واقع برای استفاده از هشتگ باید به استفاه از پرطرف ‌دارترین هشتگ ها بپردازید.

استفاده از هشتگ های نامفهوم باعث فروکش کردن تعداد بازدید ها می شود، بنابراین هشتگ هایی را انتخاب کنید که کاملا قابل ‌درک و فهم باشند و برای حذف هر پست حداکثر ۳۰ هشتگ را به کار ببرید.

دوری از بی ‌نظمی

می توانید زمان ‌بندی خاصی را برای منتشر کردن محتواهای خود در نظر داشته باشید، با انجام این کار مخاطبانی که شما را دنبال می ‌کنند از زمان دقیق منتشر کردن پست ها آگاه خواهند بود.

استفاده از Geotag

یکی از بهترین مواردی که هنگام به ‌اشتراک ‌گذاری پست ‌های خود می ‌توانید با استفاده از آن  بازدید بیشتری را به دست آورید تگ کردن موقعیت جغرافیایی می ‌باشد، چرا که به‌ راحتی بازدید پست شما را بالا می ‌برد. یعنی زمانی که مخاطبان به جستجوی ان موقعیت مکانی بپردازند، می‌ توانند پست شما را  مشاهده کنند.

IGTV  اینستاگرام چیست؟

IGTV  اینستاگرام چیست؟

 IGTV اینستاگرام یکی از قابلیت‌ هایی به شمار می ‌رود که هر فردی با استفاده از آن می ‌تواند ویدیوهای طولانی ‌مدت را در پست ‌های خود به اشتراک بگذارد. تا قبل ‌از این ‌که این قابلیت ارائه شود هر فردی تنها قادر به ‌اشتراک ‌گذاری ۱ دقیقه از ویدیوهای خود بود، اما امروزه کاربران عادی به‌ راحتی می ‌توانند ویدیوهایی را با مدت ‌زمان یک ساعت در پیج خود به اشتراک بگذارند.

IGTV به‌عنوان یک برنامه ویدیویی مستقل برای گوشی‌ های اندرویدی و IOS معرفی می ‌شود که هر کدام از این دستگاه ها قابلیت پشتیبانی از آن را دارند.

این قابلیت اینستاگرام باعث شده که برنامه نام برده مانند یک تلویزیون عمل کند و هر فردی بتواند فیلم‌ های طولانی ‌تر از یک دقیقه را با استفاده از آن مشاهده کند.

البته به این نکته دقت داشته باشید که IGTV  فیلم‌ ها را به‌ صورت لایو  زنده پخش نمی کند، یعنی شما باید از قبل فیلم مورد نظر خود را ذخیره کرده باشید تا بتوانید به‌ عنوان ویدیو آن را آپلود کنید.

مزایا و معایب IGTV

IGTV اینستاگرام از مضرات و معایبی برخوردار است، در واقع هر قابلیتی که بر روی این اپلیکیشن به کار برده می ‌شود دارای مزایا و معایبی می باشد.

شما به ‌راحتی می ‌توانید با استفاده از IGTV ویدیوها را به‌ صورت کامل مشاهده کنید و از قابلیت عقب و جلو کردن ویدیو بهره ببرید، در حالی ‌که در پست‌ اسلایدی چنین امکانی وجود ندارد.

لینک های IGTV را می توانید استوری کنید که مخاطبان برای تماشای کل ویدیو یک دقیقه از آن را مشاهده می کنند و بعد از آن باید دکمه Keep را لمس کنند تا ادامه ویدیو را مشاهده نمایند.

برای بهره بردن از قابلیت IGTV  نیازی به نصب هیچ‌ گونه اپلیکیشن جداگانه ‌ای ندارید، این ویدیو پست‌ های جداگانه از پست ‌های پیج شما به شمار نمی ‌رود بلکه تنها در مدت ‌زمان نمایش تفاوت دارد.

معایب IGTV

محتواهای IGTV از تعداد لایک ها، تعداد نمایش و بازدیدهای صورت‌ گرفته نمی ‌تواند اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار دهد، به‌ همین ‌علت تحلیل این نوع پست ‌ها امکان ‌پذیر نیست از طرفی نمی ‌توان فهمید که هر فردی چند دقیقه از ویدیو را مشاهده کرده‌ است.

پست اسلایدی چیست؟

پست اسلایدی از بازدیدکنندگان بیشتری برخوردار است، چرا که مخاطبان به ‌راحتی می ‌توانند با استفاده از آن پست‌ ها نکات بیشتری را مشاهده کنند. در واقع می ‌توان گفت یکی از جذاب ‌ترین قابلیت‌ های اینستاگرام بشمار می ‌روند که برای جذب مخاطب مؤلفه ‌ای بسیار مهم است.

مزایای پست اسلایدی اینستاگرام

با استفاده از پست‌ هایی اسلایدی به ‌راحتی می ‌توان مطالب و عکس را با هم منتشر کردو بسیاری از افراد حوصله خواندن کپشن های طولانی ار ندارد، بنابراین عکس های اسلایدی به راحتی می توانند مطالب را در ذهن افراد جای دهند.

از دیگر مزیت ‌هایی که در مورد پست اسلایدی اینستاگرام می ‌توان بیان کرد این است که به ‌راحتی می ‌توانید کسب ‌و کار خود را با استفاده از آن برجسته کنید. به‌ عنوان مثال اگر قرار بر این است که فرد خاصی را معرفی کنید باید اطلاعاتی را از وی در اختیار مخاطبان قرار دهید که در این شرایط مطمعنا کاربران حوصله خواندن  تمامی اطلاعات را ندارند، تحت این شرایط می توان از پست هیا اسلایدی استفاده کرد.

با استفاده از پست اسلایدی به‌ راحتی می ‌توان نظرات مثبت مخاطبان را در قالب چند تصویر به اشتراک گذاشت و این باعث می ‌شود که دنبال کنندگان صفحه شما بیشتر شود، همچنین برای داستان ‌گویی به‌ راحتی می ‌توانید از پست ‌های اسلاید استفاده کنید.

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در بازه زمانی های مختلفی قابلیت‌ های جدیدی را ارائه می‌ دهد که یکی از تازه ‌ترین آن‌ ها قابلیت ریلز می ‌باشد. این قابلیت بر گرفته از برنامه تیک ‌تاک است، در واقع با استفاده از ریلز اینستاگرام به ‌راحتی می ‌توانید ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ ای را با ابزارهای ویرایشی بسازید.

مزایای استفاده از ریلز

از مزیت‌ های ریلز می ‌توان جذب دنبال کننده بیشتر را نام برد، یعنی شما علاوه ‌بر این‌ که می ‌توانید حضور مخاطبان خود را در پیج افزایش دهید به جذب افراد دیگری هم بپردازید. به ‌عنوان مثال ویدیوهای خود را با افکت‌ های خاصی به اشتراک بگذارید و از آهنگ ‌های متفاوتی استفاده کنید تا مخطبان تمامی ویدیو شما را مشاهده کنند.

تفاوت استوری با ریلز

تفاوتی که بین استوری و ریلز وجود دارد این است که ریلز اینستاگرام بیشتر مربوط به سرگرمی و خلاقیت می ‌شود، اما استوری تقریبا با موضوعات روزمره ارتباط دارد. در ریلز می ‌توان افکت هیا گوناگونی را به کار برد تا جذابیت محتواها را بیشتر کرد.

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از افراد فعالیت زیادی در شبکه‌ های اجتماعی مختلف دارند و چندین اکانت را باید مدیریت کنند که انجام این کار به سرعت بسیار بالایی نیاز دارد تا شما بتوانید فعالیت ‌های خود به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

ابزارهای مدیریتی زیادی هستند که به‌ عنوان یک دستیار هوشمند می ‌توانید از آن ‌ها بهره ببرید و اکانت های خود را به یک داشبورد وصل کنید با انجام این کار به تمامی قابلیت‌ ها و امکانات شبکه ‌های اجتماعی دسترسی خواهید داشت.

منبع مقاله

 

سوالات متداول پست اسلایدی یا IGTV اینستاگرام

ای جی تی وی در اینستاگرام چیست؟؟

به قابلیتی گفته میشود که این اجازه را به مخاطبان میدهد تا بتوانند ویدوهای طولانی منتشر کنند.

مدت زمان ویدیو igtv چقدر است؟

مدت زمان igtv در ارسال با دسکتاپ60 ثانیه و در ارسال با موبایل 15 ثانیه می باشد.

چه عواملی در پست گذاری مهم است؟

زمان انتشار پست، نظم در اپلود پست ها،استفاده از هشتک، پست گذاری به موقع

برای خوانن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *