آموزش ساخت استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام، چالش و راهکارها

آموزش ساخت استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام، چالش و راهکارها

دیگر تا به امروز همه‌ی ما با فضاهای پرکاربر مثل اینستاگرام آشنایی کامل داریم و می‌دانیم که داشتن فالوور یا لایک بالا تا چه حد می‌تواند در ارتقای پیج ما سهم داشته باشد اما به نظر شما باید چه کارهایی انجام دهیم تا میزان بازدید پیج خود را بالا ببریم و از این طریق به کسب درآمد برسیم؟ بله درست است. در حال حاضر استراتژی‌های مختلفی چه در زمینه ی دیده شدن در اینستاگرام وجود دارند که به کمک انسان می‌آیند تا در نهایت پیجی پیشرفته و پر از فالوور را برای فرد بسازند.

یکی از این استراتژی‌ها، استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام است که باید بر اساس قوانینی خاص و همچنین با استفاده از ایده‌های خلاقانه انجام شود.

اگر شما بتوانید محتوایی را تولید کنید که در حین جذاب بودن کاربران را ترغیب به دنبال کردن پیج شما کند و برای آن‌ها مفید باشد، مسلما در اینستاگرام به خوبی خواهید درخشید. پس همین حالا شروع کنید و در ادامه با ما همراه باشید نا استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را به خوبی یاد بگیرید.

 

منظور از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

امروزه کاربران برای این که به عنوان برای یک پیج شناخته شوند، به خدمات تولید محتوایی که توسط این پیج ارائه می‌شود، نیاز دارند. تولید محتوا به روند کلی محتوای اینستاگرام گفته می‌‌شود.

که می‌تواند قالب‌های مختلف ویدیویی و عکس و تصویر را در بر بگیرد اما زمانی که از تولید محتوای جذاب برای اینستاگرام صحبت می‌کنیم، منظور ما این است که شما بتوانید با استفاده از ذهن خود و با به کار گرفتن ترفندهای خلاقانه و شناخت مخاطب، بهترین محتوا را به وجود بیاورید.

به گونه‌ای که در این زمینه نسبت به رقیبان خود بدرخشید و هر کسی را مشتاق بازدید از پیج خود کنید. شاید شما هم در این زمینه با اصطلاحاتی مثل توجه و بازاریابی مواجه شوید که در واقع این اصطلاحات به سرمایه‌ی هر فرد اشاره دارند که با به کار گرفتن آن می‌تواند به سود بالایی در کسب و کار رسید. پس شما باید قبل از انجام هر کاری سرمایه.ی وجودی افراد را بررسی کنید و محتواهای خود را در قالب جذب همین سرمایه‌ها به کار ببندید.

 

راهکارهایی برای استراتژی تولید محتوا خلاقانه

شاید شما هم جزو افرادی باشید که امروزه پیجی نوپا را در اینستا‌گرام طراحی کرده‌اید و می‌خواهید محتوا‌هایی جذاب و اثرگذار را در این پیج قرار دهید. برای این کار باید از کپشن‌های مناسب استفاده کنید و از قدرتی که هشتگ‌ها برای پیج های اینستا‌گرام خلق می‌کنند هم غافل نشوید.

علاوه بر این، چندین راهکار دیگر در این زمینه وجود دارند که اگر شما به خوبی به ان‌ها عمل کنید، در نهایت مانند یک ستاره‌ی سهیل در اینستاگرام خواهید درخشید. در عین حال که از این طریق به سود و درآمد بابا هم می رسید و حتی ممکن است فروش شرکت و سازمان خود را نیز تا حد زیادی متحول کنید.

داشتن کپشن مناسب

همیشه به یاد داشته باشید که زمانی که شما پستی را منتشر می‌کنید، نه تنها خود پست بلکه کپشن ان هم از اهمیت زیادی برای مخاطب برخوردار است. یعنی اگر شما بهترین و جالب‌ترین محتوا را هم داشته باشید.

اما کپشنی درخور شان را برای ان در نظر نگیرید، ممکن است این محتوا تاثیر چندانی را در روحیات مختلف مخاطب نداشته باشد‌. یکی از راهکارهای خلاقانه‌ای که شما می توانید در این زمینه به کار ببندید این است که از کپشن‌هایی با محتوای خود پست استفاده کنید.

یعنی کپشن شما می‌تواند توضیح دهد که پستی که مخاطب قرار است ببیند، در چه زمینه‌ای نیاز مخاطب را برطرف می‌کند. علاوه بر این، اگر شما در کپشن نظرات مخاطبان را بپرسید و یا از چنین کار‌های تاثیرگذاری استفاده کنید،

می‌توانید تعامل پیج خود را در هر لحظه نسبت به لحظه‌ی قبل افزایش دهید و خود این امر نشان از موفقیت شما در عرصه‌ی تولید محتوا برای اینستاگرام دارد. پس همین حالا شروع کنید و از قدرت کپشن غافل نشوید.

انتشار محتوا در زمان مناسب

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه تولید محتوا در اینستاگرام باید مورد توجه قرار بگیرد، انتشار محتوا در یک زمان مناسب است‌ در واقع زمانی که صحبت از انتشار یک محتوای جذاب به میان می‌آید، باید زمان را هم در نظر داشته باشید.

برای این که بیشترین بازدهی را در این زمینه شاهد باشید، ابتدا باید از بخش آما های اینستا‌گرام، رمان انتشار محتوا را بررسی کنید و یپس در همان زمان خاص محتواهای مورد نظر خود را در ثغحات اینستا‌گرامی قرار دهید. در این زمینه‌مخاطبان هدف خود و ویژگی‌های آن‌ها را نیز مورد برسی قرار دهید.

برای مثال اگر شما محتویاتی را متناسب با گروه هدف خانم‌های خانده‌دار تولید کرده‌‌اید، باید بدانید که در آخر شب که تمامی خانم‌ها پیش از خواب به اینستا‌گرام سر می‌زنند، بهترین زکان برای انتشتر این محتوا است. پس با توجه بهترین زمان این نگاه هم می‌توانید گامی نوین در افزایش ترافیک پبج‌های اینستاگرامی خود بردارید.

از هشتگ‌ها غافل نشوید!

یکی دیگر از نکات مهمی که در این راستا می‌تواند به شما کمک کند، استفاده از انواع هشتگ‌ها است. شما پیش از این که پستی را انتشار دهید، ابتدا باید هشتگ‌هایی را مرتبط با پست خود پیدا کنید و از این هشتگ‌ها استفاده نمایید تا کم کم وارد اکسپلور شوید.

حال که وارد اکسپلور شدید، دیگر ترافیک پیج شما افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه رتبه‌ی  این پیج از نظر تعداد لایک، کامنت و میزان فالوور هم بهبود پیدا خواهد کرد. پس هشتگ‌ها را نیز فراموش نکنید.

 

گام‌های استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

حال که با ایده‌ی خلاقانه و تنوع در زمینه‌ی تولید مخاطب اشنایی بیشتری پیدا کردید، باید بدانید که ‌گام‌های تولید محتوا در اینستاگرام چه‌ گام‌هایی هستند. یعنی شما چه مراحلی را باید برای رسیدن به محتویات تاثیرگذار و موفق طی کنید.

شناخت مسیر، داشتن شخصیتی استوار، داشتن هویت بصری، داشتن تقویم محتوایی و استفاده‌ی به جا از تبلیغات همه و‌ همه‌ جزو مراحلی هستند که به ترتیب باید طی بشوند تا یک پیج را از نظر محتوا به قله‌های موفقیت برسانند.

شناخت مسیر قبل از تولید محتوا

تصور کنید که شما عازم یک سفر بسیار مهیج اما دشوار هستید و باید در این زمینه به بهترین شکل ممکن عمل کنید تا به مقصد که همان موفقیت است، برسید.  در غیر این صورت رقبا جای شما را می‌گیرند و اجازه‌ی پیشروی را هم به شما  نمی‌دهند.

شما برای این که با استفاده از اپلیکیشن اینستا‌گرام کسب و کار خود را رونق دهید و در نهایت با شناخت مخاطب، اطلاعات درست و مطمئنی را از برند خود به مخاطب ارایه کنید، در گام اپل باید مسیر را بشناسید. مسیری که پر از ناهمواری‌ها و همواری‌ها است و هر گونه غفلت می‌‌تواند شما را از پیش وی در این مسیر باز دارد.

این ‌را بدانید که اگر با ایده‌های جذاب به تولید محتوا در این زمینه بپردازید، در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانید مشتریان بالقوه خود را به مشتری ثابت تبدیل کنید و از همه مهم‌تر این که می‌توانید مشتریان جدیدی را هم وارد مجموعه‌ی خود کنید‌ اما تولید محتوای قوی بدون شناخت مسیر میسر نمی‌شود.

در این زمینه خوب است به بررسی کردن رقبا هم بپردازید و تمامی نقاط قوت و نقطه ضعف آن‌ها را نیز با کسب و کار خود مقایسه کنید از این نکته را با کپی برداری اشتباه نگیرید.

کپی برداری یکی از همان موانعی است که می‌تواند دسترسی به موفقیت را برای شما سخت کند. پس اگر به دنبال برگ برنده در این زمینه هستید، ابتدا مسیر را بشناسید و سپس با اگاهی بالا در آن پیش بروید.

داشتن شخصیتی استوار

این که برند شما چه ویژگی‌هایی را در خود جای داده است و یا چه ارزش‌هایی را دنبال می‌کند، جزو مواردی است که شخصیت این برند را تشکیل می‌دهد. آیا مخاطبان شما ماجراجو هستند؟ آیا مخاطبانی پرتوقع دارید؟ آیا گروه هدف شما جنسیت خاصی دارند؟ مجموعه‌ای از پاسخ‌هایی که به این سوالات داده می‌شوند هستند که می‌توانند شخصیت برند شما را مشخص کنند

پس از این که شخصیت برند خود را مشخص کردید، می‌توانید به خوبی در بازار به دیگران معرفی کنید و به سود بالایی هم برسید. این را بدانید که باید در تمامی شبکه‌های مجازی و اجتماعی که فعالیت دارید، شخصیت خود را پایدار کنید.

یعنی ویژگی‌های ثابتی داشته باشید و برند خود را بر همین اساس به دیگران بشناسانید. همیشه سعی کنید لحنی دوستانه را به کار ببندید، شوخ طبع باشید، جدیت را کنار بگذارید و محتوایی جالب و هیجان انگیز را در فضای مجازی با دیگران به اشتراک بگذارید. با این عوامل می‌تواند در مسیر تولید محتوای مناسب، حرکت کنید.

داشتن هویت بصری ویژه

شاید برای شما جالب باشد که بدانید هویت بصری ویژه چیست و چه کاربردی در زمینه‌ی تولید محتوا دارد. همه‌ی ما می‌دانیم که اینستاگرام دریای بزرگی از انواع محتوا‌ها است که شما برای دیده شدن در این فضا فقط و فقط باید تمرکز خود را بر زیبایی‌های بصری که برای مخاطب جذاب هستند، قرار دهید. پست‌های شما از نظر قالب باید به هم پیوسته باشند و محتوا‌های موجود در این پست‌ها نیز باید به هم ربط داشته باشند.

برای مثال اگر شما پیجی آموزشی را مدیریت می‌کنید، باید ابتدا محتواهای آموزشی خود را از طریق این پیج به صورت کامل و جامع و در چند پست به هم پیوسته به دیگران القا کنید.

علاوه بر این، استفاده کردن از انواع طرح‌های گرافیکی و زیبایی‌های تزیینی هم می‌تواند شما را بیش از پیش در نظر مخاطب جذاب کند. این را بدانید که باید سایز پست خود در اینستا‌گرام را هم در نظر داشته باشید و در نهایت بهترین و کامل‌ترین پست را با استفاده از ویرایشگرهای حرفه‌ای در این فضا منتشر کنید

تقویم‌های محتوایی را تدوین کنید

اگر نگاهی به فعالیت‌های برندهای پیشرفته و نامدار در فضای اینستاگرام کنید، به خوبی متوجه می‌شوید که این برند‌ها در هر بازه‌ی زمانی یک یا چند پست را منتشر می‌کنند.

یعنی بر اساس یک تقویم محتوایی مشخص پیش می‌روند تا بتوانند پیج خود را ارتقا دهند. اگر قرار است تقویم محتوایی را طراحی کنید، این را بدانید که نه تنها زمان انتشار پست بلکه موضوع پست، نوع پست و حتی قالبی که قرار است برای پست خود در نظر بگیرید هم در این تقویم باید مشخص بشود تا بدانید که چه کار می‌کنید!

تنها با برنامه‌ریزی و استفاده از تقویم‌های مداوم است که پیج شما پیشرفت‌های زیادی را شاهد خواهد بود. پیشرفت‌هایی که شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کند و در عین حال که در مسیر استاندارد موفقیت پیش می‌رود، برای ایجاد وفاداری در مشتری هم بسیار کاربردی است‌

تبلیغات با کسب و کار شما رشد میکند!

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که پست‌های اینستاگرامی باید انقد تبلیغ شوند تا بتوانند به یک کسب و کار جایگاهی مطلوب را ببخشند اما ما به شما می‌گوییم که تبلیغات هم حد و اندازه ای دارد که اگر شما از حد آن خارج شوید، نمی‌توانید برند خود را به خوبی به دیگران معرفی کنید. پس فراموش نکنید که تبلیغات نه باید زیاد باشد و نه باید کم باشد بلکه باید در حد مطلوبی قرار بگیرد.

حتی اگر ما خودمان را هم به عنوان یک کاربر در اینستاگرام در نظر بگیریم، دوست داریم که تبلیغات پی در پی را مشاهده کنیم و در صورت بروز چنین مشکلی ممکن است حتی کلافه هم بشویم. پس تبلیغات خود را به جای این که از نظر کمیت ارتقا دهید، از نظر کیفیت بهبود دهید و زمان مشخصی را هم برای انتشار آن در نظر بگیرید.

حال که تمامی مراحل فوق را طی کردید، می‌توانید یک محتوای بسیار کاربردی را به وجود بیاورید که هم از متن خوبی برخوردار است، هم از کپشن‌های خوبی بهره‌مند شده است، هم می‌تواند نیاز مشتری را برطرف کند و از همه‌ مهم‌تر این که قابلیت رشد دادن یک کسب و کار را دارد. شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید.

 

 سخن پایانی

ما در مطالب فوق در مورد راهکارها و استراتژی‌های تولید محتوا در اینستاگرام با شما صحبت کردیم. اگر دوست دارید که در این فضا به خوبی دیده شوید، پیش از هر چیزی باید تمرکز خود را بر تولید محتوای با کیفیت بگذارید اما تنها تمرکز در این زمینه مورد نیاز نیست بلکه شما باید از ترفند‌های مختلفی که در این زمینه وجود دارند هم بهره ببرید تا در نهایت جذب مشتری را به بهترین شکل ممکن شاهد باشید. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید باشد.

 

منابع :

https://www.benchmarkone.com/blog/instagram-content-strategy

سوالات متداول ساخت استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

1- هدف خود را مشخص کنید 2- موضوع خود را مشخص کنید3-برنامه ریزی کنید 4- 5- مخاطبانتان را بشناسید

چه نکاتی در تولید محتوای با کیفیت مهم است؟

تجزیه و تحلیل محتوا، به کار گرفتن انواع محتوا، استفاده از محتوای کاربران، از عکس و فیلم باکیفیت استفاده کنید.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *