چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟

چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟

آیا می دانید که بررسی آمار اکسپلور اینستاگرام چگونه می تواند به شما در دیده پست هایتان کمک کند؟ این روز ها یک از اصلی ترین دغدغه ادمین های پیج های کاری در اینستاگرام رفتن پست هایشان به قسمت اکسپلور می باشد.

یعنی بعد از افزایش فالوور در هر پیجی، دومین کاری که همه می خواهند انجام دهند بردن پست ها به اکسپلورر می باشد. اگر به این موضوع توجه کنید خودتان با اهمیت و ارزش اکسپلورر آشنا می شوید.

رفتن پست ها به اکسپلور می تواند بزرگ ترین قدم در راستای دیده شدن و برند سازی باشد.اما خب برای این که میزان بازدهی پیج خود را با استفاده از اکسپلور افزایش دهید نیاز دارید که آمارهای اکسپلورر را آنالیز و بررسی کنید و از نتایج به دست آمده برای پیشرفت های بعدی استفاده کنید.با خرید لایک اینستاگرام برای پست های خود میزان لایک را افزایش دهید تا در اکسپلور جای بگیرید.

با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله از وب سایت بانک فالوور خواستیم شما را با این مورد که چگونه آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنید، آشنا کنیم. یقینا استفاده کردن از این آمار و بررسی کردن آن ها می تواند نتیجه بهتری برایتان از اکسپلور داشته باشد.

با کدام ابزار می توانیم آمار اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم؟

پس از این که در بخش های بالاتر در مورد اهمیت اکسپلورر برای پیشرفت را بررسی کردیم هم اکنون بسیاری از شما ها این سوال در ذهنتان نقش می بندد که با چه ابزاری و چگونه می توانیم آمار اکسپلورر را بررسی کنیم؟

آیا اصلا راهی برای این کار وجود دارد؟ ابزاری برای این منظور طراحی شده است؟ پاسخ تمامی این سوالات در این مقاله می باشد. یکی از بهترین و مهم ترین ابزار هایی که می تواند اطلاعات و آمار دقیق اکسپلورر را در اختیار کاربران قرار دارد افزار زیر می باشد:

Insights

این ابزار توسط خود برنامه اینستاگرام طراحی شده و سپس در اختیار کاربران قرار گرفته است. با استفاده کردن از این ابزار می توانید اطلاعات دقیقی در مورد پست ها، استوری ها، پروفایل و… پیج خودتان به دست بیاورید. اما نحوه مشاهده این آمار با استفاده از این ابزار معرفی شده بسیار آسان است. به صورتی زیر را بزنید: تنها کافی است زیر پست مورد نظر، گزینه

view insights

سپس صفحه ای برایتان باز می گردد که می توانید در آن کل آمار اکسپلورر را مشاهده کنید.

view insights

اصلی ترین نکات آمار اکسپلور اینستاگرام

زمانی که با استفاده از ابزار بالا، می خواهید اطلاعات و آماری به دست بیاورید گزینه های زیادی را مشاهده می کنید که خیلی از آن ها اصلا ربطی به اکسپلور ندارند. اما خب برخی از آن ها مهم ترین شاخصه های آماری اکسپلور می باشند. در این بخش می خواهیم به بررسی چند مورد از آن ها بپردازیم:

reach 1.گزینه

این قسمت همراه با یک عدد و یک نمودار دایره ای برای مخاطبان نشان داده می شود. در واقع به تعداد تمامی اکانت هایی اشاره می کند که از پست های شما بازدید کرده اند. حتی افرادی را نشان می دهد که از فالوور های شما نیستند.

Impressions 2.قسمت

با استفاده از این قسمت می توانید تعداد کل بازدید های انجام شده را مشاهده کنید.این آمار را نیز بر اساس منبع آن ها دسته بندی می کند. می توانید این بخش ها را مشاهده کنید:

Home

Profile

Explore

Hashtag

Location

Other

profile activity  3.گزینه

این قسمت هم برای شما فعالیت هایی را نشان می دهد که افراد از محتوا های شما بازدید کرده اند. این قسمت هم شامل دو گزینه می باشد:

profile visits قسمت

در این بخش میتوانید تعداد دفعاتی را مشاهده کنید که کاربران بعد از دیدن محتوای پست، وارد پیجتان شده اند. با استفاده از این گزینه می توان اطلاعات بسیار مفیدی را به دست آورد.

چرا که اگر تعداد این گزینه زیاد تر باشد می توانید نتیجه گیری کنید که پست هایتان در قسمت اکسپلور بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و کاربران پس از مشاهده آن ها وارد پیجتان نیز شده اند.

ولی خب اگر تعداد آمار این گزینه کمتر باشد به این معناست که پست های شما در اکسپلور مورد استقبال کاربران قرار نگرفته است. پس در این صورت بهتر می توانید روی تولید محتوا تلاش کنید.

اصلی ترین نکات آمار اکسپلور اینستاگرام

follows  قسمت

بعد از این که کاربران وارد صفحه شما شدند و از پیجتان بازدید کردند پیج را فالو کنند در این صورت آمار فالو در برنامه این سایت ثبت می شود. در واقع با استفاده از این گزینه می توانید نتیجه گیری کنید که چه تعداد بازدید کننده ای تبدیل به فالوور شما شده اند. این فالوور ها هم از طریق همان پست موجود در اکسپلور به دست می آیند. پس در این صورت باز هم می توانید یک نتیجه گیری دیگری بکنید:

چون آن پست بیشتر مورد توجه همه قرار گرفته و باعث جذب فالوور های زیادی برای پیجتان شده است، می توانید از این به بعد در تولید محتوا دقت کنید و محتوا هایی با همین سبک تولید کنید.

پس از مطالعه این مقاله، می توان نتیجه گیری کرد که برای مشاهده اتفاقات خود از پست های اکسپلورر، باید آمار اکسپلوری پیجتان را مدام بررسی کنید و بر طبق آن ها عمل کنید.

منبع مقاله

سوالات رایج بررسی امار اکسپلور

چرا محتوای خوبی تولید می کنیم ولی پست به اکسپلور وارد نمی شود؟

پاسخ این سوال کاملا روشن است. شما در چنین شرایطی باید تلاش کنید لایک و کامنت بیشتری برای پست مورد نظر جمع آوری کنید. این کار را می توانید با ایجاد تعامل بیشتر با کاربران و خرید لایک و کامنت واقعی از بانک فالوور انجام دهید.

کدام ابزار برای بررسی دقیق امار اکسپلور مناسب است؟

ابزار آنالیز Insights ابزار است که توسط خود اینستاگرام اراعه شده که امار دقیقی از پروفایل پیج و پست ها و استوری ها در اختیار شما قرار می دهد.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین PDF را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *