افزایش امنیت پیج اینستاگرام با رعایت 7 نکته امنیتی

افزایش امنیت پیج اینستاگرام با رعایت 7 نکته امنیتی

4.9/5 - (15 امتیاز)

از آنجایی که اینستاگرام جز اپلیکیشن های مهم به شمار می آید و روزانه افراد زیادی برای تعامل با یکدیگر و گذراندن معاش خود از آن استفاده می کنند بنابراین ممکن است مورد حمله بسیاری از افراد قرار گرفته و اطلاعات شخصی و کاری شما را هک نمایند. بنابراین یادگیری و آموزش افزایش امنیت پیج اینستاگرام باعث آسودگی خاطر شما می شود.

این افراد با هک نمودن اطلاعات شما می توانند پول گزافی برای بازگرداندن و یا موارد دیگر از شما درخواست نمایند، بنابراین یکی از کار های ضروری پس از نصب آن بالابردن امنیت اینستاگرام می باشد.

اگر شما هم تمایل به افزایش امنیت اینستاگرام خود دارید ولی راه های آن را نمی شناسید بهتر است در ادامه مقاله با ما همراه گردید. اما اگر بالا بردن امنیت پیج برایتان کار دشواری بود با خرید اکانت اینستاگرام با امنیت تضمین شده از سایت بانک فالوور یک پیج حرفه ای داشته باشید.

 

چگونه امنیت پیج اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

اگر شما دارای یک پیج شخصی و یا کاری در این اپلیکیشن هستید می بایست اطلاع کافی از این برنامه داشته باشید تا بتوانید اطلاعات خود را حفظ نمایید، برنامه اینستاگرام راه های مختلفی در اختیار کاربران قرار داده است تا افراد بتوانند برای افزایش امنیت اینستاگرام خود از آن استفاده نمایند.

 • از قرار دادن موقعیت مکانی خود برای دیگران اجتناب کنید و هرگز این عمل را انجام ندهید.
 • از اپلیکیشن و برنامه های رسمی اینستاگرام استفاده کرده و به دنبال ابزار های غیر رسمی نروید.
 • از افراد و یا پیج های مشکوک دوری نمایید.
 • با چندین دستگاه و موبایل وارد حساب خود نشده زیرا این عمل موجب پایین آمدن امنیت پیج خواهد شد.
 • از ورود به لینک های نامعتبر و ناشناس خودداری نمایید.

 

افزایش امنیت اکانت اینستاگرام

بسیاری از افراد برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود از افرادی کمک گرفته و در قبال این امر پول گزافی پرداخت می نمایند در صورتی که این اشخاص با راهکار های بسیار معمولی که شما با داشتن اطلاعات و دانش می توانید این عمل را انجام دهید پول دریافت می نمایند.

از جمله کارهایی که می توان برای بالا بردن امنیت انجام داد تا نیازی به این افراد پیدا نکنید موارد زیر می باشد:

 

 • اتصال فیس بوک به اینستاگرام

فیس بوک و اینستاگرام هر دو از یک شرکت معتبر می باشند بنابراین شما می توانید با اتصال این دو به یکدیگر از طریق فیس بوک وارد حساب کاربری خود شده و باعث افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود شوید.

 

 • بررسی دسترسی های اینستاگرام

شما ممکن است در طول استفاده از این اپلیکیشن دسترسی های مختلفی به برنامه و افراد داده باشید که اینگونه موارد پس از گذشت سال ها برایتان دردسرساز شود بنابراین دسترسی های خود را چک کرده و آن را کنترل نمایید.

از جمله مواردی که می تواند به افزایش امنیت کمک کند استفاده از اثر انگشت و چهره نگاری برای بارگذاری برنامه می باشد زیرا از این طریق اگر موبایل و دستگاه شما دزدیده و گم گردد افراد نمی توانند به راحتی آن را باز کنند.

 

 • دستگاه های متصل به حساب کاربری را چک نمایید.

شما می توانید برای کنترل دستگاه های ورودی به حساب به قسمت تنظیمات اینستاگرام رفته و آیکون security لمس نمایید و پس از آن به لاگین اکتیویتی وارد شده و دستگاه هایی که به حساب شما متصل هستند را مشاهده نمایید.

شما می توانید دستگاه هایی که در حال حاضر استفاده می کنید را پیدا کرده و تایید نمایید سپس ابزارهایی غیر مرتبط را حذف کنید.

 

 • خصوصی کردن پیج

افرادی که دارای پیج های شخصی هستند و اطلاعات خصوصی و خانوادگی خود را در این فضا به انتشار میگذراند بهتر است پیج خود را خصوصی کرده تا تنها اشخاصی که به آنها اجازه داده می شود بتوانند به این پیج وارد شوند.

برای خصوصی کردن حساب کاربری خود می توانید به قسمت تنظیمات اینستاگرام رفته سپس آیکون privacy را لمس کنید مرحله ی بعد گزینه ی switch  را انتخاب نمایید و گزینه ی private account را فعال کنید.

شما با این عمل می توانید مخاطبان خود را شخصی کرده و تنها به افراد مطمئن اجازه دیدن اطلاعات منتشر شده را دهید.

اما افرادی که دارای پیج های کاری بوده بهتر است هنگام استفاده از این برنامه اطلاعات حساب و کارت خود را به مخاطبان نداده و برای دریافت وجه از راه های دیگر استفاده نمایند.

 

 • وارد نمودن ایمیل به حساب کاربری

تعدادی از افراد برای وارد شدن و ساخت این برنامه از شماره تلفن استفاده می کنند در صورتی که این کار می تواند امنيت پیج شما را پایین بیاورد، برای این کار بهتر است از شماره تلفن و ایمیل به طور همزمان استفاده کرده تا در صورت فراموش کردن رمز عبور بتوانید از طریق ایمیل آن را بازگردانی کنید.

همچنین ایمیل می تواند از راه های دیگر باعث افزایش امنیت پیج شما گردد به صورتی که اگر اینستاگرام متوجه ورود کاربر به حساب شما شود ایمیلی ارسال کرده تا شما بتوانید آن را شناسایی نمایید، بنابراین به ایمیل های اینستاگرام توجه نمایید.

 

 • فعال نمودن احراز هویت دو مرحله ای

یکی از راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام تایید هویت دو مرحله ای می باشد به گونه ای که شما می بایست در هنگام ورود به پیج از دو مرحله وارد شده و تنها داشتن رمز عبور کارساز نخواهد بود، با این عمل افرادی که رمز عبور شما را بلد باشند نمی توانند به حساب کاربری شما وارد شوند.

برای فعال نمودن احراز هویت دو مرحله ای می بایست به بخش تنظیمات اینستاگرام رفته سپس گزینه ی Security را لمس نماید و بعد آیکون two factor authentication  را انتخاب کرده و قسمت Get  را فشار دهید.

اینستاگرام در این مرحله برای ارسال کردن رمز دوم دو راه جلوی شما خواهد گذاشت، راه اول ارسال پیامک برای رمز دوم و راه دوم ارسال عدد از طریق اینستاگرام، شما می بایست در این قسمت گزینه authentication app را انتخاب نمایید و این کد ارسال شده را به خاطر بسپارید.

از این پس شما برای ورود به اپلیکیشن اینستاگرام می بایست علاوه به رمز عبور اول رمز ارسال شده دوم را وارد نمایید تا افراد سودجو نتوانند به حساب شما وارد شوند.

 

 • استفاده از رمز عبور مناسب و تغییر آن

بسیاری از افراد برای رمز عبور خود از تاریخ تولد و همچین مواردی استفاده می کنند که این گونه رمز ها قابل حدس بوده و به راحتی هک  شده بنابراین شما می بایست برای ساخت رمز خود از حروف انگلیسی به صورت بزرگ و کوچک و اعداد به طور همزمان استفاده کنید.

این عمل باعث می شود تا افراد نتوانند به راحتی رمز شما را پیدا کنند، همچنین بهتر است از رمزهایی که برای دیگر اپلیکیشن ها قرار داده اید استفاده نکنید، رمز عبور خود را به صورت دوره ای تغییر داده و هرگز آن را به دیگران نگویید.

 

برای مطالعه دقیق تر و بیشتر در مورد افزایش امنیت اکانت اینستاگرام، شما را دعوت به مطالعه این مقاله انگلیسی میکنم. (مقاله انگلیسی)

سوالات متداول افزایش امنیت پیج اینستاگرام

چگونه امنیت پیج را افزایش دهیم؟

1-فعال‌کردن تایید دو مرحله‌ای 2- رمز عبور قدرتمند 3- بررسی ورود و خروج 4- ثبت شماره‌تلفن و ایمیل واقعی

چگونه بفهمیم هک شدیم؟

در بخش تنظیمات گزینه Security ضربه بزنید و در ان گزینه Login Activity را انتخاب کنید در این بخش دستگاهایی که ناشناس هستند و متعلق به شما نیستند را غیر فعال کنید.

چطوری میتوانم امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببرم؟

یکی از مهم ترین مواردی که باعث میشود امنیت بالایی داشته باشید رمز دو کاربره می باشد که روش های انجام این موضوع در مقاله گفته شده است، به علاوه ی اینکه در هنگام ایجاد اکانت مراقب رمزی که انتخاب میکنید باشید.

اهمیت امنیت در اینستاگرام

این موضوع اهمیت فوق العاده بالایی دارد مخصوصا برای پیج هایی که دارای فالوور های بالا در درآمد های زیاد هستند، چون در راستای موفق شدن در اینستاگرام زحمات و هزینه های زیادی انجام میشود و متاسفانه اگر امتیت پیج شما پایین باشد ممکن است تمامی این موارد هدر برود!


برای خواندن این مقاله در صورت افلاین بودن PDF را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *