پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

با توجه به محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام در میان افراد در سر تا سر جهان، کاربران زیادی از این برنامه استفاده می کنند. حتی با توجه به پیشرفت سریع کسب و کار ها در این شبکه اجتماعی، اغلب کاربران از آن برای مدیریت کسب و کار ها استفاده می کنند. با توجه به تجربیات به دست آمده در این زمینه، اغلب کسب و کار های کوچک و جزئی با استفاده کردن از اینستاگرام توانسته اند خود را به برندی معروف و مشهور تبدیل کنند.

به این علت ارزش و اهمیت اینستاگرام در میان کاربران بسیار بالا تر می باشد. اغلب کاربران اینستاگرام که به منظور توسعه کسب و کار خود از اینستاگرام استفاده می کنند و خودشان ادمین و مدیر پیج کاری هستند زمان کافی برای رسیدگی به دایرکت ها را ندارند.

زیرا معمولا دایرکت های دریافتی در پیج های کاری بسیار زیاد می باشد و همه در مورد قیمت محصولات، نحوه ارسال و سفارش و… سوال های زیادی می پرسند. پس برای رسیدگی کردن به آن ها باید به فکر یک راه چاره بود.

اگر شما هم از آن دسته ادمین هایی می باشید که فرصت کافی برای رسیدگی به دایرکت های دریافت شده در اینستاگرام ندارید میتوانید مقاله ای که از سایت بانک فالوور در اختیارتان قرار داده ایم را مطالعه کنید. ما در این مقاله سعی می کنیم آموزش کامل از نحوه پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نحوه فعال سازی پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

قبل از این که در مودر آموزش کامل فعال سازی پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام بپردازیم در ابتدا باید بدانید که اولین قدم برای این کار تبدیل کردن پیج اینستاگرام به پیج بیزینس می باشد.

چرا که در پیج های عادی نمی توان این کار را تنظیم کرد. اگر کار راحتی نسیت ساختن یک پیج اینستاگرام با خرید پیج اینستاگرام  از سایت بانک فالوور پیج بیزنسی خود را راه اندازی کنید

در واقع در پیج های کاری رسیدگی به تمامی دایرکت های دریافتی کار بسیار سختی می باشد و مخاطبان زیادی همواره پیام هایی ارسال می کنند و ادمین

پیج موظف به پاسخ دهی به آن ها می باشد. اما گزینه مهمی که در این زمینه قابل توجه می باشد این است که در اکثر مواقع پاسخ هایی که به آن ها می دهیم همگی یکسان هستند.

به عنوان مثال مخاطبان زیادی با این سوال مواجه می شوند که نحوه ارسال محصولات چگونه بوده و تا چند روز کاری است؟ خب طبیعی است که تمامی این سوالات پاسخ های مشابهی دارند. پس می توان برای تمامی این مخاطبان پیام های آماده ای ارسال کرد. اما خب این پیام ها در کجا نگهداری می شوند و چگونه می توان آن ها را آماده کرد؟

اینستاگرام با توجه به قابلیت های شگفت انگیز خود توانسته است جایی خاص در میان کاربران داشته باشد. این مورد هم یکی از این قابلیت های زیبای اینستاگرام می باشد. اینستاگرام به این موضوع توجه کرده و در آپدیت های جدید خود به اینستاگرام بیزینس قابلیت پاسخ خودکار به دایرکت را اضافه کرده است.

نام این قابلیت همان طور که گفته شد، پاسخ آماده در اینستاگرام می باشد و به تمامی کاربران اینستاگرام این امکان را می دهد تا انواع پاسخ های آماده را از قبل تهیه کنند و در قسمت پاسخ خودکار اینستاگرام ذخیره کنند.

بعدا ها نیاز به پاسخ داشتید، با استفاده از شورت کد تعریف شده، این کار انجام می گردد. در بخش های زیر این کار را به صورت مرحله به مرحله برایتان توضیح می دهیم:

1.اولین قدم برای انجام دادن این کار، این است که علامت 3 خط که در بخش پروفایل وجود دارد را بزنید.

تنظیمات برای پاسخ خودکار به دایرکت

2.در مرحله بعدی یک کشو برایتان باز می گردد و این مرحله هم باید گزینه ستینگ را بزنید.

3.زمانی که گزینه تنظیمات را زدید و وارد شدید، تنظیمات مربوط به اینستاگرام برایتان نمایش داده می شوند. پس برای این که بتوانید وارد تنظیمات  را بزنید.creator پاسخ خودکار اینستاگرام گردید باید گزینه

تنظیمات برای پاسخ خودکار دایرکت اینستاگرام

4.زمانی که گزینه بیان شده را زدید، اکنون گزینه های مختلفی را مشاهده می saved replies کنید که برای فعال کردن قابلیت ارسال پیام خودکار باید گزینه

را انتخاب کنید.

تنظیمات برای فعال سازی پاسخ خودکار به دایرکت

 را بزنید.new saved reply 5.در مرحله بعدی باید لینک  

با استفاده از این گزینه امکان یادداشت کردن پاسخ های آماده برایتان فراهم می گردد.

6.بعد از این که مراحل گفته شده در بخش های بالا تر را حل کردید حال نوبت به انجام دادن مراحل زیر می رسد.

در کادری که برایتان باز شده است در قسمت اولا، محتوای پیام های آماده را تایپ کنید.

پاسخ خودکار به دایرکت

در قسمت دوم این کادر، شورت کد پیام را باید قرار دهید. اما استفاده کردن از این شورت کد به چه دردی می خورد؟ شورت کد زمانی به کمک شما می آید که قصد دارید به پاسخ های آماده نوشته شده دسترسی پیدا کنید.

7. پس از این که تمامی تغییرات اعمال شده را ذخیره کرده اید، اکنون به دایرکت بروید. هر زمان که بخواهید می توانید از این پیام های آماده استفاده کنید.برای انجام دادن این کار، تنها کافی است که وارد چت مورد نظر گردید و شورت کدی که تعیین شده است را تایپ کنید.

8.بعد از وارد کردن شورت کد، حال می توانید دکمه سند را بزنید تا پاسخ مورد نظر به مشتری ارسال گردد.

نحوه دسترسی به پیام های آماده

گاهی اوقات می خواهید تمامی پیام های آماده که قبلا نوشته پیدا را پیدا کنید و از میان آن ها متن مورد نظرتان را انتخاب کنید، اما نمی دانید که از کجا به این پیام ها دسترسی داشته باشید.

1.در قسمت دایرکت، وقتی وارد چت طرف مقابل می گردید در سمت راست یک گزینه + وجود دارد که باید آن را لمس کنید.

2.سپس گزینه هایی برایتان نمایش داده میگردد که باید گزینه ای دایره ای مانند است را بزنید تا پیام های آماده برایتان نمایش داده شوند.

پس شما هم می توانید با استفاده از این قابلیت جدید اینستاگرام استفاده کنید و بدون معطلی به تمامی دایرکت های خود پاسخ دهید.

منبع مقاله

سوالات متداول پاسخ خودکار به کاربران در دایرکت اینستاگرام

ایا در اینستاگرام پاسخ خودکار برای دایرکت وجود دارد؟

بله این قابلیت در اینستاگرام وجود دارد .

چگونه Saved replies اینستاگرام را فعال کنیم؟

وارد منوی تنطیمات اکانت اینستاگرام شوید و گزینه Business را انتخاب کنید در این بخش گزینه Saved replies را انتخاب کنید با باز شدن صفحه شما میتوانید با آیکون + اولین پیش نویش متن اماده خود را بنویسید.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین pdf را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *