9 روش ساده افزایش نرخ تعامل (اینگیجمنت ریت) اینستاگرام

9 روش ساده افزایش نرخ تعامل (اینگیجمنت ریت) اینستاگرام

شمایی که این مقاله را برای مطالعه انتخاب کرده اید احتمالا جز آن دسته از افرادی هستید که در اینستاگرام کسب و کاری را شروع کرده اید و قصد دارید با افزایش نرخ تعامل و بالا بردن اینگیجمنت ریت اینستاگرام آشنا شوید بهتر است تمامی مطالب را با دقت بخوانید.

 

روش های کاربردی افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرطرفدار می باشد و در میان سایر شبکه های اجتماعی بسیار محبوب واقع شده است.

کاربران مشغول به کسب و کار در اینستاگرام بالا بودن تعداد فالوور را عامل اصلی موفقیت و پیشرفت در این راه می دانند اما این چنین نیست نرخ تعامل اینستاگرام از بالا بودن تعداد دنبال کننده بسیار مهم تر است.

تعامل اینستاگرام یعنی تعداد لایک و کامنت، فالوورها فالو شوندگان و… می باشد که پیشرفت در این زمینه تماما بستگی به این موارد دارد زیرا تعداد لایک و کامنت و… نشان دهنده محبوبیت پیج شما نزد کاربران است. اگر به تازگی کسب و کار در اینستاگرام را آغاز کرده اید بهتر است با روش های مختلف بالا بردن اینگیجمنت اینستاگرام آشنا شوید.

 

آیا می دانید نرخ تعامل اینستاگرام یا Engagement Rate  یعنی چه؟

نرخ تعامل به طور کلی به معنی این است که فالوور ها با یک صفحه اجتماعی و پست های منتشر شده در این صفحه تا چه اندازه ارتباط برقرار کرده اند.

نشان دهنده تعامل در صفحه به تعداد لایک و کامنت، تعداد اشتراک مطالب به دست کاربران و… می باشد.

تعداد بالا بودن اینگیجمنت اینستاگرام کمک می کند تا شما بتوانید دنبال کننده بیشتری جذب کنید و بالا بودن اینگیجمنت هم برای پیج بلاگر ها و هم پیج های فروشگاهی ضروری می باشد زیرا با بالا رفتن آن می توانید به موفقیت دست بیابید.

 

علت اهمیت نرخ تعامل اینستاگرام چیست؟

بالا بودن نرخ تعامل در اینستاگرام نشان دهنده دو موضوع است که بسیار نیز اهمیت دارد. اولین موضوع تولید کردن محتوای بی نقص و دومین موضوع فیک نبودن فالوور ها می باشد. در هنگام سفارش تبلیغات کاربران سعی می کنند این دو مورد را به خوبی بررسی کنند تا از اینگیجمنت ریت صفحه به خوبی آگاه شوند.

 

طریقه محاسبه کردن نرخ تعامل یا اینگیجمنت اینستاگرام به چه شکل است؟

یکی دیگر از موضوعاتی که بسیار مهم است محاسبه کردن نرخ تعامل اینستاگرام می باشد که به دو روش انجام می شود. روش اول محاسبه نرخ تعامل اینستاگرام استفاده کردن از فرمول و روش دوم به کار بردن سایت های مخصوص می باشد.

 

آشنایی فرمول محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام

اگر می خواهید نرخ تعامل برخی از پست های خود را محاسبه کنید کمک گرفتن از فرمول بسیار پیشنهاد می شود اما محاسبه کردن کل پست های پیج شما با فرمول امکان پذیر نیست و بهتر است از سایت ها برای محاسبه کلی پست ها کمک بگیرید.

فرمول محاسبه کردن نرخ تعامل به شرح زیر است

100 ضرب در تعداد دنبال کننده ها (تعداد لایک + تعداد کامنت) = نرخ تعامل

 

آشنایی با سایت های مناسب برای محاسبه نرخ تعامل اینستاگرام

برای محاسبه نرخ تعامل پست ها می توان از سایت های معتبر کمک گرفت همچنین بهتر است بدانید که این سایت ها علاوه بر محاسبه نرخ تعامل اطلاعات مفید دیگری در اختیار شما قرار می دهند. یکی از این اطلاعات  رو به رو شدن با میانگین تعداد لایک و کامنت هریک از پست های پیج می باشد.

شما می توانید از سایت phalanx  یا سایت lnfluencerfee  و یا از سایت triberr  برای محاسبه نرخ تعامل در اینستاگرام کمک بگیرید.

 

امکان افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام وجود دارد؟

بله راه حل های زیادی وجود دارد که شما می توانید از این طریق میزان اینگیجمنت اینستاگرام را بالا ببرید. بالا بودن اینگیجمنت اینستاگرام صفحه شما موجب می شود تا در آمد بسیار خوبی در اینستاگرام به دست بیاورید.

 

سعی کنید در استوری های روزانه خود سوالاتی را مطرح کنید

پرسش و پاسخ در استوری امروزه به پیشرفت و بالا رفتن نرخ تعامل بسیار کمک می کند اگر روزانه سوالی برای پرسیدن نداشتید می توانید از فالوور های خود بخواهید نظرات و پیشنهاد های خود را در یک جمله برای شما ارسال کنند برای راحتی کار نیز می توانید از باکس سوال استفاده کنید و خواسته خود را در باکس ارائه دهید.

 

نظر سنجی در استوری انجام دهید

با آماده کردن محتوا می توانید از کاربران نظر خواهی کنید که انجام این کار بسیار کمک کننده است و در دراز مدت باعث افزایش نرخ تعامل پیج اینستاگرام شما می شود. شما با خرید ویو استوری اینستاگرام میتوانید بازدید استوریهای خود را افزایش دهید.

 

سعی کنید هشتگ های پر کاربرد را زیاد به کار ببرید

استفاده به جا از هشتگ ها بسیار مهم می باشد و هشتگ استفاده شده باید مرتبط به موضوع و محتوا در حال انتشار باشد. سعی کنید هشتگ هایی که بازخورد خوبی دارند را در کپشن به کار ببرید و در به کار بردن هشتگ زیاده روی نکنید. برای هر پست می توانید حدودا ده هشتگ فارسی و دو هشتگ انگلیسی به کار ببرید و بیشتر بودن هشتگ ها هیچ سودی برای شما ندارند بلکه ممکن است به میزان بازدید پست شما آسیب بزند.

 

همیشه به پیام های دایرکت و کامنت ها پاسخ دهید.

یکی دیگر از اقداماتی که به افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام کمک می کند پاسخ دادن به سوالات در کامنت ها و دایرکت ها می باشد. شما میتوانید برای پست های خود اقدام به خرید کامنت اینستاگرام بکنید.

 

برای انتشار پست زمان مشخصی را در نظر داشته باشید

همانطور که میدانید منتشر کردن چند پست در طی روز موجب افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می شود سعی کنید برای منتشر کردن پست ساعاتی را انتخاب کنید که کاربران زیادی در این ساعات در فضای مجازی حضور داشته باشند. نکته قابل تامل دیگر ساخت محتوا های جذاب و خلاقانه با کپشن های زیبا و تاثیر گذار می باشد.

 

هر چند وقت یک بار مسابقه ای در پیج خود راه اندازی کنید

سعی کنید در ماه یک پست با موضوع چالشی یا مسابقه منتشر کنید و کاربران را برای برنده شدن در مسابقه تشویق کنید با انجام این کار به راحتی می توانید نرخ تعامل را افزایش دهید. سعی کنید هدایایی که انتخاب می کنید یا از محصولات پیج خودتان باشد و یا ارزش بالایی داشته باشد تا کاربران ترغیب شوند در مسابقه شرکت کنند.

 

در قسمت بالی پست لوکیشن درج کنید

با درج لوکیشن باعث می شوید تا پست ها بیش تر دیده شوند و افرادی که در منطقه درج شده در لوکیشن قرار دارند پست شما را دیده و لایک می کنند و بسیاری از کاربران هستند که از طریق لوکیشن پیجی را دنبال می کنند که همین امر باعث افزایش نرخ تعامل اینستاگرام می شود.

 

ذخیره کردن محتوا ها

یکی از فعالیت هایی که امروزه در الگوریتم اینستاگرام بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است سیو کردن محتوا ها می باشد. به طور کلی اگر کاربری یک پست را در اینستاگرام ذخیره کند به طور خودکار برای اینستاگرام پیامی مبنی بر کاربردی بودن محتوا ارسال خواهد شد که همین امر باعث بالا رفتن نرخ اینگیجمنت اینستاگرام می شود.

 

سعی کنید برای فعالیت تان برنامه ریزی داشته باشید.

اگر فعالیت تجاری در اینستاگرام دارید با داشتن درگاه پرداخت می توانید فعالیت خود را بهتر مدیریت کنید. داشتن مدیریت در کار موجب می شود تا کار ها با نظم و سرعت خاصی پیش برود که در کسب و کار و رسیدن به موفقیت داشتن برنامه و مدیریت بسیار مهم است.

اگر به تمامی نکات توجه کنید در کم ترین زمان می توانید اینگیجمنت اینستاگرام را بالا ببرید و کسب و کار پر درآمدی داشته باشید.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد افزایش نرخ تعامل اینستاگرام، شما را دعوت به مطالعه این مقاله انگلیسی میکنم (مقاله انگلیسی)

سوالات متداول افزایش نرخ تعامل (اینگیجمنت ریت) اینستاگرام

تعامل در اینستاگرام چیست؟

تعامل یعنی ارتباط بین شما و فالوور هایتان می باشد که هرچه بیشتر این تعامل بالا باشد موفق خواهید بود.

چرا اینگیجمنت ریت مهم است؟

اینگیجمنت ریت نشان می دهد که یک پست تا چه اندازه در نزد مخاطبان محبوب بوده است.

برای خواندن این مقاله به صورت افلاین PDF را دانلود کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *